Gorzów otrzymał ponad 1 mln 650 tys. zł, które zostaną przeznaczone na remont 20 lokali mieszkalnych dla mieszkańców w bardzo trudnej sytuacji losowej i finansowej.
Aleksander Dziedzic "Ryś" zmarł w kwietniu w wieku 95 lat. Gdy wybuchło powstanie warszawskie, miał 16 lat. W czasie powstania pisał pamiętnik, który obecnie znajduje się w zbiorach Muzeum Powstania Warszawskiego.
Rozszerzenie na razie jest jednorazowe i dotyczy tych, którzy korzystali lub skorzystają z tej ulgi choć raz w 2023 r. Słychać jednak, że obliczanie składek ZUS przez przedsiębiorców od połowy swojego przeciętnego miesięcznego dochodu w poprzednim...
Mam pełno miodu, sprzedaż stanęła, nie wiem, co robić. Zacznę karmić nim pszczoły - mówi Ireneusz Gołaski. Lubuscy pszczelarze apelują do mieszkańców: "Kupujcie nasz miód, nie obcy".
Półkolonie w Teatrze Osterwy w Gorzowie. Nabór na nieodpłatne zajęcia dla dzieci od 8 do 12 lat będzie trwał od 1 do 4 sierpnia.
W województwie lubuskim naliczono ponad ćwierć tysiąca starych dworów i pałaców. Sporo z nich odzyskuje dawny blask. Do tych w Bojadłach, Bieczu czy Brodach można łatwo dojechać rowerem.
Nie chce się wierzyć w kabaret, jaki oglądaliśmy przez dwa wieczory na polskim żużlowym podwórku. W niedzielę i poniedziałek w Krośnie nie udało się rozegrać trzeciego, ostatniego finału indywidualnych mistrzostw Polski seniorów, bo tor nie nadawał...
Z mieszkania w Żaganiu w dzień i w nocy dochodziło ujadanie psa. Gdy na miejsce przyjechała policja, okazało się, że właściciele pozostawili zwierzę samo sobie. - Interwencja prawdopodobnie uratowała temu małemu psu życie - piszą policjanci.
Dwie renesansowe płyty odkryto w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim. Zostały zatynkowane podczas remontu świątyni po 1945 r. Niedawno zostały zabytkami, a robotnicy właśnie odsłonili je w całości.
Lubuska państwowa wojewódzka inspektor sanitarna w Gorzowie informuje, że z zasady ostrożności nie zaleca spożywania produktów z ogrodów, w tym warzyw czy owoców, do czasu wyjaśnienia sytuacji po pożarze w Przylepie i otrzymania wyników badań...
Sprzedaż zboża wygląda tragicznie - mówią liderzy lubuskiego PSL. Winą obarczają PiS, bo rząd kompromituje się bezczynnością i złym zarządzaniem. A jak dziś wygląda lubuskie rolnictwo na tle kraju? Spichlerzem nie jesteśmy.
Po pożarze składowiska w Przylepie. - Zobaczyłeś, że Polska jest krajem coraz bardziej BEZprawia i NIEsprawiedliwości. W którym możesz sobie pobiegać i popić kawusię, gdy ludzie dostali wyrok odroczonej śmierci - pisze posłanka Anita...
Kolejny mały wielki cud w gorzowskim szpitalu. Po 10 tygodniach walki udało się doprowadzić zagrożoną ciąże do szczęśliwego rozwiązania. - Przy bezwodziu zawsze ryzyko infekcji i rozwoju sepsy jest ogromne - mówił lekarz Krzysztof Kaczmarek.
Turyści stają w obronie karkonoskiej Samotni, jednego z najstarszych schronisk w Polsce. Po 57 latach zarządzania legendarnym obiektem spółka PTTK odrzuciła ofertę Siemaszków na przedłużenie umowy dzierżawy.
Wakacje w Lubuskiem. Wędromierz, Rybojadło, Chłop, Szarcz - już same nazwy jezior Pszczewskiego Parku Krajobrazowego brzmią intrygująco. Wśród nich do rozbiorów kwitło biskupie miasteczko, które potem zasłynęło ze szkoły złodziei.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.