Choć minęło dziewięć miesięcy od pożaru w Przylepie, problem uprzątnięcia toksycznego pogorzeliska nie został rozwiązany. Na terenie zakładów zalegają wody pożarowe, skażone trociny i spalone mausery. W kasie miasta nie zostawiono pieniędzy, by...
W Lubuskiem nadal marszałkiem będzie polityk PO Marcin Jabłoński. Wybrano także dwóch wicemarszałków z tej samej partii. I na tym koniec ustaleń. PSL chciało mieć dwóch członków zarządu, ale głosowanie znowu odroczono o tydzień.
Słubice marzą o obwodnicy. Władze miasta zgodziły się na pokrycie kosztów przygotowań do inwestycji, choć państwo finansowania budowy im nie gwarantuje.
Stanowiska szefa Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze jest już zajęte. Fotel zwolniony przez Pawła Tondera zajął Marcin Ogorzałek.
Chłopiec uznał, że nie chce być w przedszkolu i wyszedł niezauważony. Samotnie spacerował po mieście. Sprawę bada policja, prokuratura i urząd miasta. - To nie może się powtórzyć - powiedział Marcin Pabierowski, prezydent Zielonej Góry.
W nocy z piątku na sobotę w wypadku pod Krosnem Odrz. zginął 39-letni mężczyzna i jego 31-letnia żona, osierocili dwoje dzieci. Jechali samochodem, z niewyjaśnionych przyczyn wpadli do rzeki.
"Kwalifikacja ewentualnego błędu medycznego jako zabójstwa to dezynwoltura prawna" - napisała w piątek do Adama Bodnara Okręgowa Rada Lekarska w Gorzowie Wlkp. Chce, by jako prokurator generalny objął nadzorem postępowanie w sprawie lekarza, któremu...
Łódzcy "Łowcy Pedofilów" łapią w miesiącu kilku mężczyzn, którzy próbują umówić się na seks randkę z dziećmi. Zielonogórscy prokuratorzy badali sprawę, czy grupa nie korzystała z policyjnych źródeł.
Protestujący rolnicy na dwie godziny zablokują w piątek węzeł "Pyrzyce" na drodze ekspresowej S3 w woj. zachodniopomorskim. W planach mają przeniesienie protestu na stałe do Szczecina.
Podczas wspólnej konferencji z szefową niemieckiej dyplomacji Radosław Sikorski odpowiadał na pytania, czy można użyć jeszcze jakichś dyplomatycznych środków, by wpłynąć na Rosję w sprawie Ukrainy.
Most w Słubicach o północy z 30 kwietnia na 1 maja 2004 r. Za moment będziemy w Unii Europejskiej. Niemiecki pogranicznik popatrzył na mnie, później na zdjęcie w dowodzie, jeszcze raz na mnie. Uśmiechnął się i wykrzyknął: - Willkommen in Europa!
Miasto Zielona Góra za kilka dni przestanie być największym udziałowcem w klubie żużlowym. Spółka kontrolująca klub ma wypuścić pakiet akcji, po objęciu którego Stanisław Bieńkowski, prezes Stelemetu, będzie miał pełnię władzy w Falubazie.
W Świebodzinie pijany 48-latek ciągał psa na smyczy i kopał przy każdej nadarzającej się "okazji". Odpowie przed sądem, bo tym razem na przemoc zareagowała przejeżdżająca ulicą para.
Tylko w pierwszym kwartale 2024 r. deweloperzy rozpoczęli w Polsce budowę 42 tys. nowych mieszkań. W stosunku do zeszłego roku to wzrost o prawie 80 proc. Niestety, mieszkania nadal drożeją. W Zielonej Górze zapłacimy średnio 8 tys. za metr.
Na cztery dni otworzą się zielonogórskie piwnice winiarskie. Zaprezentuje się w nich ponad 30 lubuskich winnic. 1 maja rozpoczyna się IV Lubuski Festiwal Otwartych Piwnic i Winnic
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.