Gorzowscy kardiochirurdzy uratowali życie 49 osobom, ale NFZ nie zapłacił za to ani złotówki. - Dla przeciwników powstania kardiochirurgii w Gorzowie są częścią statystyki. Tyle że ta statystyka ma swoją śmiertelność. Mnie przeraża myśl, że ktoś...
Kardiochirurdzy gorzowskiego szpitala uratowali życie 49 pacjentom, wykonując pilne operacje. Gdyby tego nie zrobili, skazaliby pacjentów na śmierć. NFZ za ratowanie życia nie zapłacił jednak złotówki. - Biorą nas na zmęczenie, chcą zniechęcić i...
W gorzowskim szpitalu chorzy z rakiem prostaty mogą przejść leczenie niezauważalnie. Wszczepione implanty przez dwa miesiące uwalniają dawkę promieniowania niszcząc raka. Brachyterapia LDR pozwala zachować sprawność seksualną i aktywność zawodową....
Gorzowska chirurgia naczyniowa staje się konkurencyjna w regionie. Niedługo chirurdzy będą leczyć w pełnej gamie procedur. - NFZ dał nam taką możliwość - mówi lek. Olga Szyroki, chirurg naczyniowa.
W gorzowskim szpitalu w ramach bezpłatnych świadczeń już działają Poradnia Zdrowia Psychicznego i Dzienny Oddział Psychiatryczny dla dzieci i młodzieży.
Gorzowski szpital wyróżnia się na tle kraju w liczbie zabiegów wykonywanych z pomocą robota da Vinci. - Pracuje pięć dni w tygodniu. W ub. roku wykonaliśmy ponad 200 operacji, w tym dojdziemy do 300 - mówią urolodzy.
Pierwsza pacjentka trafiła do szpitala z masywną zatorowością płucną. Niestety, leki nie były w stanie rozpuścić skrzepliny. Kobiecie groził rozległy udar. Kardiochirurdzy w ostatniej chwili wyjęli skrzepy z serca. Zespołem kardiochirurgów kierował...
Tosia urodziła się 16 marca 2021 roku. - Badanie USG jeszcze w szpitalu wykazało, że cierpi na zastój moczu. Lekarze polecili więc obserwować dziecko i przeprowadzać regularne badania w przychodni - mówi jej mama, Magdalena Madejska.
Prof. Katarzyna Brzeźniakiewicz-Janus z zespołem przeprowadziła przeszczep autologiczny komórek macierzystych. To pierwszy taki zabieg w gorzowskim szpitalu i pierwszy w województwie lubuskim. Pacjent ma się świetnie.
W gorzowskim szpitalu działają grupy terapeutyczne i klub pacjenta, dają wsparcie osobom, które przeszły kryzys. Bez skierowań, zbędnych formalności. - Wystarczy wyjść z domu - zaprasza Olga Pazdan, szefowa Centrum Zdrowia Psychicznego.
Do niedawna, by wykonać endosonografię, trzeba było jechać do szpitali w Szczecinie czy Poznaniu. - Wprowadziliśmy badanie do oferty gorzowskiego szpitala - mówi Roman Kołodziejczak, kierownik oddziału chorób wewnętrznych.
Wokół kolonoskopii narosło wiele mitów, jeden z nich - że badanie jest bolesne. To nie prawda, wszystko zależy od naszego nastawienia. W grę wchodzi nasze życie - mówi dr Piotr Szulc, kierownik pracowni endoskopowej w Wielospecjalistycznym Szpitalu...
Do tej pory mali pacjenci chorujący na nowotwory musieli leczyć się poza granicami Lubuskiego. Teraz leczenie onkologiczne proponuje Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze w nowo wybudowanym Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. NFZ podpisał zgodę na...
Lubuskie było do tej pory jedynym województwem w Polsce, które nie miało lecznicy przeznaczonej jedynie dla najmłodszych pacjentów. Centrum Zdrowia Matki i Dziecka kosztowało ponad 150 mln zł.
Dziś obchodzimy światowy Dzień Walki z Otyłością. W woj. lubuskim z jej powodu leczy się ponad 12 tys. dorosłych i blisko 4 tys. dzieci.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.