Spotkanie autorki etiudy i prawnuczki mieszkańców willi Pauckscha. Ich spotkanie to los, przypadek, czy przeznaczenie? Historia sprzed niespełna stu lat powraca w teatralnej etiudzie "Wrażenie 1147" Magdaleny Janowicz. Niesamowity splot wypadków sprowadził też do Gorzowa prawnuczkę dawnego właściciele willi na Zawarciu...

Etiuda to wynik współpracy Teatru Inna Symetria i Teatru BABA. Po spektaklu odbędzie się spotkanie z udziałem Michaeli Fritzges, które poprowadzi Robert Piotrowski.

Wszyscy doskonale znamy willę Pauckscha, dawny pałacyk GDK, o którym znów jest głośno w związku z planami sprzedaży przez miasto. Musimy się jednak wrócić do lat 20. ubiegłego wieku, kiedy Frieda i Reinhold Bochnig kupili willę od rodziny Pauckschów. Ich córka Hildegarda Bochnig poślubiła Hansa Fritzgesa, który przyjechał do Landsberga z karuzelą, która stała w ogrodzie. Hildegarda wybrała miłość do Hansa, ale zmuszona została do opuszczenia domu rodzinnego. Jej ojciec zaakceptował zięcia, gdy Hildegarda była w ciąży mieszkając już w Hamburgu. Ich syn mieszkał potem w willi jako dziecko. To ojciec Michaeli Fritzges. I tu zaczyna się współczesna intrygująca historia. Magdalena Janowicz, pochodząca z Gorzowa aktorka, scenarzystka oraz reżyser, założycielka The Other Symmetry Theatre, spotkała Michaelę przed rokiem w Hiszpanii, zupełnie przypadkiem.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
    Komentarze