Wzdłuż Kłodawki pieszo i na rowerze. Trasa już gotowa
Możemy już przejść się lub przejechać rowerem po całej nowej trasie spacerowej wzdłuż Kłodawki.
Trasa rekreacyjna dla pieszych i rowerzystów wzdłuż Kłodawki powstała od ul. Składowej, czyli praktycznie od ujścia do Warty do ul. Chodkiewicza. Udostępnienie tej malowniczej trasy przez śródmieście i gorzowskie skwery - jest jednym z przedsięwzięć rewitalizacyjnych wpisanych do Gminnego Programu Rewitalizacji Gorzów 2025+.
Zaczyna się w śródmieściu, przy ul. Garbary, gdzie na wolnym dotąd placu powstał skwer z ławkami, stojakami na rowery i małą stacją naprawczą dla cyklistów. Potem wzdłuż Kłodawki wiedzie do ul. Sikorskiego, za nią dostajemy się do parku Wiosny Ludów, gdzie powstał jeden z nowych mostków. Na trasie jest ich jeszcze kilka. Obrzeżem parku można pojechać prze ul. Strzelecką, która całkiem zmieniła swój wygląd. Dalej musimy przebyć ruchliwe skrzyżowania z ul. Chrobrego i Wybickiego, ale już od skweru malarzy trasa prowadzi znów przy Kłodawce. Za ul. Dąbrowskiego zjeżdżamy specjalnie wybudowaną pochylnią na duże podwórko między kamienicami a Domem Biskupów, gdzie powstał plac zabaw. Stamtąd przez ul. 30 Stycznia wjeżdżamy na spokojny odcinek na tyłach "Ekonomika" i SP nr 1, a w rejonie ul. Borowskiego możemy odbić, przez mostek, na wybudowany specjalny plac, z miniamfiteatrem na różne imprezy.
Za ul. Borowskiego na lewym brzegu powstał właściwie nowy park "z odzysku". Duży zadrzewiony teren na tyłach Domu Nauczyciela został zagospodarowany, powstały ścieżki, plac zabaw z trakcjami dorównującymi tym na Kwadracie, a także siłownia pod chmurką.
Stamtąd możemy wrócić na prawy brzegi wędrować dalej wzdłuż rzeczki. Mijamy hotel Gracja, plac Grunwaldzki z Dzwonem Pokoju i docieramy do skweru przy ul. Dąbrowskiego z kolejnym placem zabaw. Istniał tam już wcześniej - teraz zyskał nowe atrakcje. Dalej nasz spacer prowadzić może aż ul. Chodkiewicza, cały czas brzegiem Kłodawki.
Wszystko kosztowało 12,7 mln, wraz z kosztami nadzoru inwestorskiego, wykonaniem koncepcji, projektów funkcjonalno-użytkowych i budowlanych dla podwórek, a także promocji samej trasy wśród mieszkańców.
Wszystkie komentarze