Więcej
  Komentarze
  Tak trochę lipa. I nie chodzi o nagrodzone prace, tylko ogólnie nie było z czego wybierać. przegląd tendencji z gazet, formy zwartych brył, takie typowe biurowe zabiegi. Użytkowo ten projekt z Lubljany ma w sobie jedynie coś przyjaznego.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Wygral najbardziej pretensjonalny projekt. Najlepsza propzyja jest projekt nr II ! Niestety nad gustami ciezko jest dyskutowac. Rownie zly gust maja ldzie decydujacy o tym, co sie buduje rowiez w Szczecinie!
  @jedrus.5 Tyle, że projekt nr 2 jest zaprojektowany właśnie przez ludzi ze Szczecina... Natomiast koncepcja ta, jest zdecydowanie oderwana od otoczenia. On się nie komponuje z żadnym z dwóch budynków urzędu. Jest owszem ciekawy, ale akurat w tym miejscu pasuje jak pięść do nosa. Projekt który wygrał, łączy w bardzo ciekawy sposób oba budynki, łagodnie je optycznie spinając.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  A mnie ciekawi to co się będzie działo wokół Urzędu Miasta. Wychodzi na to, że budynek wielorodzinny przy Herberta zniknie a w miejscu przedszkola, czy żłobka będzie budynek wzdłuż Obotryckiej i Herberta. Dobrze kombinuję?
  @darmowy1 Niestety, nie kombinujesz dobrze, choć to, czego się spodziewasz, byłoby dla tkanki miejskiej niewątpliwie korzystne, przede wszystkim z punktu widzenia estetyki. Budynki poza samym łącznikiem ratuszowym są swoistą, architektoniczną licentia poetica, stanowią wyłącznie ładne, wyimaginowane i nieplanowane do rzeczywistej realizacji tło. A szkoda.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0