Nasz zespół przegrywał z dużo niżej rozstawionymi wrocławiankami już nawet różnicą 14 pkt. PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów - Ślęza Wrocław 79:72.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przed meczem Dariusz Maciejewski otrzymał nagrodę dla najlepszego trenera Energa Basket Ligi Kobiet w sezonie zasadniczym, a Australijka Alanna Smith została MVP pierwszego etapu rozgrywek.

Lepiej zorientowani zdają sobie jednak sprawę, że prawdziwa rywalizacja w EBLK rozpoczyna się właśnie teraz, w fazie play-off. Sezon zasadniczy to tak naprawdę gra bez wielkiej adrenaliny o rozstawienie do rywalizacji o mistrzostwo Polski. O osiem miejsc w fazie play-off na poważnie ścigało się jedynie dziewięć drużyn. Żadna zatem konkurencja.

Od kilku miesięcy powtarzamy sobie, że marzec i kwiecień wynagrodzą nam wszystko. Zaczną się prawdziwe emocje, walka na całego, z gorzowiankami w głównej roli, bo przecież pierwszy raz od lat znów mamy bardzo mocny zespół. Taki, który może nareszcie sięgnąć po historyczne ligowe złoto.

Obejrzeliśmy już setki meczów play-off, w znacznie poważniejszych i mocniejszych ligach niż EBLK. Wszędzie startuje się z czystą kartą, z marzeniami o sukcesie, o sprawieniu jak największej niespodzianki. Nawet ten najniżej rozstawiony, szczególnie na początku serii, rzuca wszystko, aby postawić się faworytowi.

Ślęza Wrocław, rozstawiona z numerem ósmym, a więc najniższym, wygrywała na boisku najlepszej drużyny sezonu zasadniczego przez ponad 28 minut. Prowadziła nawet 33:19.

- W końcu wychodzi różnica potencjałów, w walce na wysokiej intensywności nieco brakuje nam sił - przyznał Arkadiusz Rusin, trener wrocławianek. - Potrafiliśmy już w tym sezonie mocno pograć z Polkowicami i teraz zrobimy wszystko również w niedzielę w Gorzowie, aby pokazać dobrą koszykówkę. Zagrać tak, aby w następny weekend do naszej hali przyszło jak najwięcej kibiców. Przy tak wyrównanym meczu, my mieliśmy przyznanych tylko osiem rzutów osobistych, a gospodynie aż 24. To miało istotny wpływ na wynik.

Pojedynek na dobre odwróciliśmy na przełomie trzeciej i czwartej kwarty. Wtedy gorzowianki miały serię 12:0. Nasze prowadzenie do końca ani przez moment nie było dwucyfrowe.

- Życzyłbym sobie, żeby dalej było w tej serii mniej nerwowo, choć wiem, że jeśli Ślęza zobaczy swoją szansę, to będzie walczyć do końca - mówił trener Dariusz Maciejewski. - My musimy udźwignąć to, że jesteśmy faworytem. Dzisiaj nie było to łatwe, zaczęliśmy bardzo słabo, mieliśmy bardzo słabą skuteczność. Najważniejsze, że pierwsze zwycięstwo jest nasze.

Drugi mecz ćwierćfinałowej serii z udziałem gorzowianek już w niedzielę, 12 marca.

POLSKASTREFAINWESTYCJI ENEA GORZÓW - ŚLĘZA WROCŁAW 79:72

W ćwierćfinałowej serii do trzech zwycięstw 1-0 dla Gorzowa.

KWARTY: 14:20, 20:19, 22:16, 23:17.

POLSKASTREFAINWESTYCJI: Smith 22 (1x3), Senyurek 18 (4), Allen 14, Keller 6, Wadoux 5 (1) oraz Horvat 14 (1), Bazan.

ŚLĘZA: Jones 18, Drop 17 (5x3), Kurach 11 (1), Jaworska 10 (2), Jakubiuk 7 oraz Mielnicka 6, Brezinova 3 (1), Stefańczyk.

WYNIKI I TERMINY ĆWIERĆFINAŁOWEJ SERII GORZOWIANEK:

  • sobota, 11 marca: PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów - Ślęza Wrocław 79:72,
  • niedziela, 12 marca, godz. 18: PolskaStrefaInwestycji - Ślęza,
  • sobota, 18 marca, godz. 19: Ślęza - PolskaStrefaInwestycji,
  • ewentualnie niedziela, 19 marca, godz. 19: Ślęza - PolskaStrefaInwestycji,
  • ewentualnie środa, 22 marca, godz. 18: PolskaStrefaInwestycji - Ślęza.

PARY ĆWIERĆFINAŁOWE (do trzech zwycięstw):

  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów (1. po sezonie zasadniczym) - Ślęza Wrocław (8.) 79:72 (1-0)
  • BC Polkowice (2.) - SKK Polonia Warszawa (7.) 73:47 (1-0)
  • Enea AZS Politechnika Poznań (3.) - MB Zagłębie Sosnowiec (6.) 72:75 (0-1)
  • Polski Cukier AZS UMCS Lublin (4.) - VBW Arka Gdynia (5.) 78:73 (1-0)
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej