Pomysł na walentynki w Gorzowie? Teatr Osterwy proponuje maraton ze spektaklem "Świecie nasz", piosenkami Marka Grechuty i Arturem Barcisiem. Podczas przedstawień będą niespodzianki.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Premierę spektaklu „Świecie nasz" w reż. Artura Barcisia zaplanowano na luty 2021 r. Plany pogrzebała pandemia koronawirusa. Premierę teatr przeniósł do sieci. Potem spektakl wrócił już na tradycyjną scenę i odniósł sukces. - Kto nie widział, ma szansę w naszym maratonie walentynkowym – zachęca Teatr Osterwy w Gorzowie.

Teatr Osterwy w Gorzowie. Spektakl 'Świecie nasz' w reż. Artura Barcisia
Teatr Osterwy w Gorzowie. Spektakl 'Świecie nasz' w reż. Artura Barcisia  Fot. Archiwum Teatru Osterwy w Gorzowie

Piosenki Marka Grechuty, z których składa się przedstawienie, urzekają mimo upływu dekad. Oprócz muzyki to przede wszystkim piękna poezja. Artysta śpiewał poezję Gałczyńskiego, Mickiewicza, Leśmiana, Tadeusza Nowaka. Sam również pisał szlagiery, m.in. „Dni, których nie znamy".

- Ten spektakl był moim marzeniem od lat. Wiedziałem, że kiedyś go zrobię. Wychowałem się na piosenkach Marka Grechuty, to one ukształtowały moją wrażliwość. A ponieważ dobra poezja jest uniwersalna i dotyczy kondycji człowieka - kondycji moralnej, kondycji świata - to w tym czasie te piosenki okazały się szczególnie aktualne. Wiele fragmentów wydaje się napisanych na ten czas, który teraz mamy - mówił Artur Barciś, znany aktor i reżyser.

Maraton walentynkowy rusza w sobotę 11 lutego. Potrwa sześć wieczorów. – Każdego, po spektaklu będziemy losować wśród naszych widzów nagrody, a szczęśliwi zwycięzcy zdobędą zaproszenia dla dwojga do ciekawych miejsc w mieście - zapowiada teatr.

W spektaklu występują: Michał Anioł, Justyna Jeleń, Marta Karmowska, Mikołaj Kwiatkowski, Anna Łaniewska, Jan Mierzyński, Edyta Milczarek, Artur Nełkowski, Joanna Rossa, Marzena Wieczorek. Na żywo gra zespół w składzie: Marek Zalewski, Arkadiusz Malinowski/ Paweł Czyrka, Mariusz Lipiński, Daniel Maternik, Patrycja Kałużna, Mariusz Nowaczyński.

 Spektakl „Świecie nasz" w teatrze Osterwy 11 i 12 lutego o godz. 18 oraz 14, 15, 16, 17 lutego o godz. 19.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem