Po ogromnym zainteresowaniu ze strony mieszkańców wracamy do akcji "Gorzowskie listy do Mikołaja", która pozwoli spełnić drobne marzenia podopiecznych gorzowskich Domów Pomocy Społecznej. Ponownie zapraszamy, by zostać Mikołajem i osobom samotnym uprzyjemnić święta.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Akcja dedykowana jest samotnym mieszkańcom Domów Pomocy Społecznej nr 1 i 2 w Gorzowie, którzy od lat pozostają bez kontaktu z najbliższymi, również w święta.

Do tej pory udało się znaleźć „Mikołajów" dla 33 osób z DPS nr 1. Zainteresowanie pomaganiem jest jednak tak duże i tak wielu mieszkańców Gorzowa dopytywało o możliwość dołączenia do akcji, że organizatorzy postanowili uzupełnić listę seniorów o mieszkańców z Domu Pomocy Społecznej nr 2. Oni również umieścili w listach swoje najdrobniejsze życzenia, które pozwolą „uwierzyć w magię świąt".

Przypominamy zasady akcji „Gorzowskie listy do Mikołaja": mieszkańcy zainteresowani pomocą, z umieszczonej na stronie internetowej miasta listy wybierają jedną osobę, dla której będą przygotowywać paczkę na święta. Swój wybór zgłaszają pracownikom gorzowskiego urzędu miasta, pisząc maila na adres: wpi@um.gorzow.pl.

Osoby na liście są oznaczone numerkami od 26 do 60. Lista będzie stale aktualizowana. Osoby, które „znajdą swoich opiekunów - Mikołajów" będą z listy skreślone. 

Przygotowane, zgodnie z marzeniami samotnych seniorów z DPS  nr 1 i 2, paczki będzie trzeba dostarczyć do magazynu Mikołaja, czyli do wydziału spraw społecznych gorzowskiego urzędu miasta przy ul. Teatralnej, do 18 grudnia. Do 23 grudnia paczki trafią do swoich odbiorców.

Pełna lista seniorów jest już dostępna na stronie www.um.gorzow.pl.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej