Kto nie zna Piotrusia z Nibylandii, którego stworzył ponad sto lat temu na kartach powieści szkocki dramatopisarz James Matthew Barrie. Bohater - odkrywca nowych lądów, dzielnie walczący z piratami, oczarował świat. Teraz w wersji musicalowej "wiecznego chłopca" zobaczymy w Filharmonii Gorzowskiej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Piotruś przywódca Zagubionych Chłopców jest wiecznym dzieckiem. Jego rówieśnicy dorastają, a on nie. Gdy traci swój cień, mądra i dzielna Wendy pomaga mu ponownie się z nim połączyć. Oboje lądują w Nibylandii, niezwykłej krainie, w której nic nie jest oczywiste i wszystko się może zdarzyć, w czym pomogą wróżki i kapitan Hak.

Piotruś Pan
Piotruś Pan  pixabay.com

- Magnetyzm Piotrusia pana jest olbrzymi. Możliwość odczytywania tekstu na wielu poziomach sprawia, że jest ona czymś znacznie więcej niż tylko kroniką przygód „wiecznego" chłopca z baśniowej krainy. Historia naszego bohatera to opowieść o bardzo ważnych sprawach – o dzieciństwie, marzeniach, wolności, tęsknocie, miłości, szczęściu, rodzinie, ale również o wartościach w dorosłym życiu – zapowiada Filharmonia Gorzowska i zaprasza na wielki musical. 

W adaptacji „Piotrusia Pana" Szymona Godziemby-Trytka libretto napisała Małgorzata Szwalik. Musical wyreżyserowała Natalia Babińska. W roli Piotrusia usłyszymy Karola Kawnika, a Wandy – Urszulę Malinowską.

Na scenie aktorom i wokalistom towarzyszy kilkadziesiąt osób. Chórem i orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej dyryguje Kazimierz Dąbrowski.

Musical „Piotruś Pan" w Filharmonii Gorzowskiej w piątek 2 grudnia o godz. 19 i w niedzielę 4 grudnia o godz. 12. Bilety po 30 i 40 zł.

CZYTAJ TAKŻE: Ministerstwo Kultury będzie współfinansowało gorzowską filharmonię

CZYTAJ TAKŻE: W budżecie Gorzowa 312,96 mln zł na inwestycje

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem