Niepotrzebnie uczniom oddaliśmy jednego seta, ale nie wybrzydzajmy. Najważniejsze, że nasi pierwszoligowcy mają w końcu 3 pkt. Olimpia Sulęcin - SMS PZPS Spała 3:1.

Siatkarze z Sulęcina mogli zgubić pewność siebie, bo ostatnio przegrali w lidze aż pięć razy z rzędu. Udawało im się czasami zabrać pojedyncze sety.

Z młodą drużyną SMS-u PZPS-u Spała nie mieli prawa się pomylić. Dopisanie do swojego dorobku 6 pkt w dwumeczu z tym przeciwnikiem to żaden zysk, a obowiązek każdej z ekip, która chce się liczyć w Tauron 1. Lidze. Na razie punkt młodzieży oddała tylko Astra Nowa Sól.

W trzech setach wszystko szło zgodnie z planem, gospodarze dominowali. Tylko w czwartej partii pozwoliliśmy rywalowi na więcej i nieoczekiwanie przegraliśmy na przewagi. Najważniejsze, że 3 pkt zostały w Sulęcinie.

- Tym chłopcom nie wolno oddawać piłki, podejść do gry z nimi na luzie, bo jak poczują swoją szansę, to trudno ich zatrzymać. My tego doświadczyliśmy w czwartym secie - podsumował Łukasz Chajec, trener Olimpii.

MVP meczu Filip Frankowski, zdecydowanie najlepszy nasz siatkarz w tym sezonie, zdobył 24 pkt, Aleksander Grzegorczyk dołożył 13 pkt, Seweryn Lipiński - 11, a Aleks Kłysz - 9.

Po meczu z najsłabszą ekipą w Tauron 1. Lidze przed siatkarzami z Sulęcina jedno z najtrudniejszych wyzwań w sezonie. W sobotę, 3 grudnia, zagramy w Będzinie.

OLIMPIA SULĘCIN - SMS PZPS SPAŁA 3:1

SETY: 25:14, 25:16, 27:29, 25:18.

OLIMPIA: Szymczak, Frankowski, Lipiński, Owczarz, Grzegorczyk, Michalak, Sobczak (libero) oraz Sawerwain (libero), Kłysz, Turek.

WYNIKI Z 11. KOLEJKI:

OLIMPIA SULĘCIN - SMS PZPS Spała 3:1, Legia Warszawa - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0, Krispol Września - Gwardia Wrocław 1:3, AZS AGH Kraków - Avia Świdnik 3:1, Norwid Częstochowa - BAS Białystok 3:0, Chrobry Głogów - Visła Bydgoszcz 3:2, MKS Będzin - Mickiewicz Kluczbork 2:3.

• 16. SMS PZPS Spała 11 1 6:33

Osiem czołowych drużyn zagra w fazie play-off o zwycięstwo w Tauron 1. Lidze. Najlepsza, jeśli spełni wymogi licencyjne, awansuje do PlusLigi. Zespoły, które po zakończeniu fazy zasadniczej zajmą miejsca 9.-16., kończą rozgrywki. Przedostatnia i ostatnia ekipa po fazie zasadniczej, z wyłączeniem SMS-u PZPS-u Spała, traci prawo udziału w Tauron 1. Lidze w sezonie 2023/24.