Gorzowskie koszykarki nadal niepokonane w tym sezonie. Mają na koncie siedem wygranych w EBLK oraz cztery zwycięstwa w EuroCup. PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów - Energa Toruń 73:71.

To z pewnością nie był wybitny występ naszej drużyny w Energa Basket Lidze Kobiet, bo w hali przy Chopina nawet obrończynie złota Polkowice przegrywały wyżej. Zespół Energi Toruń w ostatniej minucie miał trzy szanse, aby przynajmniej doprowadzić do remisu i dogrywki, ale ich nie wykorzystał.

W pierwszych dwóch kwartach straciliśmy aż 47 pkt, a po serii 0:8 tuż przed dłuższą przerwą, przegrywaliśmy najwyżej w tym meczu - 38:47. Energa była w sobotnim pojedynku dłużej na prowadzeniu.

To jednak nie jest przypadek, że ten gorzowski zespół wygrał 10 wcześniejszych spotkań w kraju i w europejskich rozgrywkach. Wiadomo było, że już w trzeciej kwarcie weźmiemy się w garść. Po serii 9:0, szybko doprowadziliśmy do remisu 51:51.

Rywalki biły się właściwie jedną piątką. W składzie była aktualnie najlepsza snajperka EBLK - Alexis Jones (23,3 pkt na mecz), która tym razem rzuciła 29 pkt (11/21 z gry). Jedynie Karolina Podkańska weszła na boisko na niecałe 13 minut. W gorzowskiej hali, w rotacji Energi zabrakło Oksany Mołłowej, a jednak najwyższa przewaga, jaką gospodynie potrafiły zbudować, to było jedynie 71:63. Dalej mieliśmy już tylko bardzo nerwową końcówkę, gdzie na szczęście torunianki nie wykorzystały swoich szans.

- Po takim meczu cieszy tylko zwycięstwo, a o reszcie trzeba zapomnieć - powiedział trener Dariusz Maciejewski. - Byliśmy blisko sprawienia niespodzianki i wierzyliśmy w to, że możemy tak zagrać w Gorzowie. O naszym niepowodzeniu zadecydowały ostatnie rzuty - dodał Elmedin Omanić, szkoleniowiec Torunia.

Teraz zaczyna się przerwa reprezentacyjna. Kadra polskich koszykarek, w której nie ma żadnej zawodniczki z gorzowskiego klubu, 24 i 27 listopada zagra mecze kwalifikacyjne do kobiecego EuroBasketu 2023 ze Słowenią oraz Albanią.

Do ligi wrócimy w sobotę, 3 grudnia. Wtedy gorzowianki zagrają w Warszawie z Polonią, która ma na koncie trzy zwycięstwa i cztery porażki. Pewnie zmierza do występów w fazie play-off.

POLSKASTREFAINWESTYCJI ENEA GORZÓW - ENERGA KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA TORUŃ 73:71

KWARTY: 24:23, 14:24, 21:10, 14:14.

POLSKASTREFAINWESTYCJI: Allen 23 (2x3), Wadoux 13 (3), Senyuerk 13 (3), Smith 12, Keller 2 oraz Horvat 10 (1), Bazan, Matkowska.

ENERGA: Jones 29 (4x3), Louka 19 (1), Grays 9 (2), Stankiewicz 9 (1), Pszczolarska 4 oraz Podkańska 1.

WYNIKI Z 8. KOLEJKI:

POLSKASTREFAINWESTYCJI ENEA GORZÓW - Energa Toruń 73:71, SKK Polonia Warszawa - KS Basket 25 Bydgoszcz 79:72.

• 11. MKS Pruszków 7 7 394:603

Osiem czołowych zespołów po sezonie zasadniczym zagra w fazie play-off o mistrzostwo Polski. Pozostałe drużyny zakończą rozgrywki. Ekipa z 11. miejsca straci prawo gry w EBLK w sezonie 2023/24.