Mecz Pucharu Polski w Gorzowie był atrakcyjny dla widzów, ale też przeciwnicy z PGNiG Superligi cały czas udowadniali, że nie mamy szans, aby im jakoś poważniej zagrozić. Budnex Stal Gorzów - Chrobry Głogów 27:34.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W drugiej rundzie Pucharu Polski mężczyzn na szczeblu centralnym uczestniczy 16 ekip. Doszło siedem drużyn, które w PGNiG Superlidze w sezonie 2021/22 zajęły miejsca od siódmego do 13. Te najlepsze dołączą dopiero w następnej fazie zmagań. Jest także zwycięzca poprzedniej Ligi Centralnej, teraz już ekstraklasowiec - KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.

Gorzowianie trafili na atrakcyjnego i mocnego rywala, bo Chrobry Głogów to aktualnie szósta drużyna PGNiG Superligi.

Potwierdziło się, że już dawno nie oglądaliśmy przy Szarych Szeregów przeciwnika z tak szeroką, wyrównaną kadrą oraz dużą jakością. Chrobry od początku podyktował swoje warunki i odskoczył nam na kilka bramek. Głogowianie zrobili na naszych zawodnikach tak duże wrażenie, że bardzo szybko aż trzy piłki zwyczajnie wyrzuciliśmy w aut, nawet nie oddając rzutów.

- Nasz atak właściwie przez cały mecz był po prostu słaby - trener Stali Oskar Serpina był wyraźnie zawiedziony. - Popełniając tyle błędów, będziemy mieli duże kłopoty także na poziomie Ligi Centralnej. Nie możemy tak grać.

Surowa ocena postawy gorzowian. Nam wydaje się, że trochę za ostra, bo tym razem zagraliśmy tak, jak przeciwnik nam na to pozwolił, a ewidentnie, ani na chwilę, nie wrzucił najwyższego biegu.

Chrobry po kwadransie wymienił prawie cały skład i wcale nie stracił na mocy. Pokazał nam, w jakim kierunku musi iść Stal Gorzów w kompletowaniu drużyny, jeśli za jakiś czas będzie chciała zaistnieć w PGNiG Superlidze. A niestety przekonaliśmy się dzisiaj, że zmiany na lepsze musielibyśmy poczynić naprawdę spore. Najpierw po to, aby mieć realną szansę na zwycięstwo w Lidze Centralnej.

- Z całym szacunkiem dla Gorzowa, ale my funkcjonujemy na trochę innym poziomie - powiedział Witalij Nat, trener Chrobrego. W przeszłości wyróżniający się zawodnik najlepszych polskich klubów piłki ręcznej z Kielc i Płocka. - Przede wszystkim chcieliśmy wygrać, skończyć mecz cało i zdrowo oraz dać trochę wrażeń kibicom. Myślę, że pojedynek mógł się podobać, bo nie mieliśmy w planach jakiegoś szybkiego, bardzo mocnego uderzenia z naszej strony. Stal walczyła na tyle, na ile było ją aktualnie stać. Zebranie drużyny na ekstraklasę to jednak trochę inna bajka i znacznie poważniejsze wyzwanie.

Następny mecz ligowy gorzowianie ponownie rozegrają w swojej hali w sobotę, 19 listopada, o godz. 17. Podejmiemy rywali ze ścisłej czołówki Ligi Centralnej - AZS AWF Biała Podlaska.

BUDNEX STAL GORZÓW - CHROBRY GŁOGÓW 27:34 (13:17)

STAL: Nowicki, Marciniak - Pietrzkiewicz 8, Nieradko 5, Bronowski 3, Renicki 3, Stupiński 3, Gumiński 2, Lemaniak 1, Wychowaniec 1, Kłak 1, Droździk, Jaszkiewicz, Ripa.

CHROBRY: Dereviankin, Stachera - Zdobylak 5, Grabowski 4, Kosznik 4, Jamioł 4, Matuszak 4, Styrcz 3, Tilte 2, Orpik 2, Dadej 2, Paterek 2, Wiatrzyk 1, Klinger, Otrezov.

WYNIKI Z 2. RUNDY PUCHARU POLSKI PIŁKARZY RĘCZNYCH 2022/23:

  • BUDNEX STAL GORZÓW - Chrobry Głogów 27:34 (13:17),
  • Warmia Olsztyn - Wybrzeże Gdańsk 25:35 (18:20),
  • KPR Żukowo - Pogoń Szczecin 35:38 (18:15),
  • Real Astromal Leszno - Zagłębie Lubin - 29 listopada,
  • AZS AWF Biała Podlaska - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:29, w rzutach karnych 2:4 (15:16)
  • Śląsk Wrocław - Gwardia Opole - 22 listopada,
  • Zagłębie Sosnowiec - KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 23:39 (11:19),
  • SMS ZPRP I Kielce - Unia Tarnów 30:36 (17:17).
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej