Mimo kontuzji jednego z liderów gorzowskiej drużyny koszykarskiej Adama Chodkiewicza liczyliśmy we Wrocławiu na więcej i szczęście było blisko. Exact Systems Śląsk Wrocław - EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów 72:64.

Śląsk Wrocław to aktualny mistrz Polski w koszykówce, który ma w kolekcji aż 18 złotych medal. Gorzów też od lat istnieje na koszykarskiej mapie naszego kraju, większe sukcesy odnosi w rywalizacji kobiet, choć nigdy jeszcze nasze panie nie sięgnęły po tytuł mistrzowski.

Młodzieżową drużynę Śląska prowadzi jedna z legend wrocławskiego basketu – Jacek Krzykała. Do historii przeszedł rzut Krzykały, który zawodnik wykonał w 1998 r. we Włocławku. W ostatniej sekundzie trafił z własnej połowy, a Śląsk wygrał 89:88.

Marzą nam się w przyszłości takie emocje w wykonaniu naszej męskiej drużyny. Na razie „Kangury" z Gorzowa w roli beniaminka starają się utrzymać miejsce na poziomie II ligi i nieźle im idzie.

W tygodniu, w czasie wygranego meczu z młodzieżą Zastalu Zielona Góra, niestety kontuzji doznał Adam Chodkiewicz. Mimo istotnej straty kadrowej po spotkaniu z nastolatkami z Wrocławia jest mały niedosyt, bo czwarte zwycięstwo, które pozwoliłoby „Kangurom" na dłużej usadowić się w środku tabeli grupy D, naprawdę było na wyciągnięcie ręki.

Nasi koszykarze mieli niezbyt udany początek, gdy Śląsk osiągnął najwyższe prowadzenie w tym pojedynku – 21:11. Od połowy drugiej kwarty zaczęliśmy jednak dominować we wrocławskiej hali. Po serii punktowej wyszliśmy na prowadzenie 36:30, a potem wygraliśmy jeszcze 45:36.

W 34. minucie, po trójce najlepszego z gości Norberta Grzegorczyka, prowadziliśmy 55:49. Niestety akurat w tak kluczowym momencie przytrafiła nam się seria 0:10. Jeszcze za dwa trafił Tom Benk, a za trzy Marek Mańkowski. Ostatecznie jednak zwycięstwo w tym wyrównanym starciu wzięli młodzi gracze Śląska.

Norbert Grzegorczyk przez 37,5 minuty zdobył 24 pkt (10/22 z gry) i miał sześć zbiórek. Konrad Jelski dołożył 19 pkt, pięć zbiórek, osiem asyst i cztery przechwyty.

Mecz 9. kolejki gorzowskie „Kangury" rozegrają awansem już w środę 9 listopada. O godz. 20 w hali CEZiB przy ul. Warszawskiej podejmą Basket Club Obra Kościan.

EXACT SYSTEMS ŚLĄSK WROCŁAW – EIG CEZIB KANGOO BASKET GORZÓW 72:64

KWARTY: 21:14, 9:22, 15:11, 27:17.

ŚLĄSK: Kankowski 20 (1 × 3), Piśla 9 (1), Krysiewicz 6 (1), Ozga 2, Kaźmierczak oraz Baran 13 (3), Soroka 13 (2), Piętowski 9, Ambroziak, Stanisławski.

KANGOO BASKET: Grzegorczyk 24 (4 × 3), Jelski 19 (3), Benk 12 (1), Jercha, Kaczmarek oraz Cieślak 5 (1), Mańkowski 4 (1), Dreczkowski, Kowacki.

WYNIKI 8. KOLEJKI

Exact Systems Śląsk Wrocław – EIG CEZIB KANGOO BASKET GORZÓW 72:64, SKM Zastal Zielona Góra – Sudety Jelenia Góra 86:61, BC Swiss Krono Żary – Zetkama Doral Nysa Kłodzko 80:73, Maximus Kąty Wrocławskie – Team Plast KK Oleśnica 74:77, Magnolia KKS Siechnice – Sokół Marbo Międzychód 85:98, KS 27 Katowice – BM Slam Ostrów Wlkp. 85:50.

• 16. Roben Gimbasket Wrocław 7 8 517:651

Drużyny, które w fazie zasadniczej zajmą miejsca 1.–8. w każdej z grup, będą walczyć w fazie play-off o awans do I ligi. Zespoły, które zajmą miejsca 9.–16. (grupy A, C i D) oraz 9.–15. (grupa B), kończą rywalizację w sezonie i zajmują miejsca 33.–63. Drużyny, które zajmą dwa ostatnie miejsca w każdej z grup tracą prawo gry w rozgrywkach II ligi.