Gorzów Wielkopolski w Polsce znany jest głównie z klubu żużlowego, a chciałby być też kojarzony jako świetne miejsce do robienia nowoczesnego biznesu. Pomóc ma w tym Forum Gospodarcze, które odbędzie się 28 października.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Hasło tegorocznego Forum Gospodarczego w Gorzowie to „Gospodarka nowych wyzwań". Przedsiębiorcy, samorządowcy, ludzie biznesu i nauki rozmawiać będą o najnowszych trendach w biznesie, nowych technologiach, ale i zagrożeniach – kryzysie energetycznym, klimatycznym, skutkach wojny i pandemii.

Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa Wielkopolskiego
Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa Wielkopolskiego  Fot. Łukasz Kulczyński/UM Gorzów

– To najważniejsze wydarzenie wychodzące naprzeciw lokalnym biznesom, małym i średnim przedsiębiorcom. Chcemy promować Gorzów jako dobre miejsce do robienia biznesu i wzmacniać relacje środowiska naukowego z biznesowym. Zależy nam, by Forum stało się platformą do wymiany doświadczeń i rozmów o nowych wyzwaniach, stojących przed zmieniającą się gospodarką – mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Forum odbędzie się w piątek, 28 października w Filharmonii Gorzowskiej. Podzielone będzie na kilka paneli tematycznych. Wśród zaproszonych ekspertów pojawią się Małgorzata Ohme – jedna z najbardziej znanych psycholożek i dziennikarek w Polsce, współzałożycielka platformy Mindgram i właścicielka portalu dla kobiet ohme.pl, Katarzyna Oracz – trenerka, mentorka i twórczyni projektu More Happiness, menedżerka z ponad 20-letnim doświadczeniem w dużych korporacjach i międzynarodowych instytucjach finansowych, czy Michał Sadowski – założyciel Brand24, narzędzia do monitorowania mediów, mającego klientów z ponad 120 krajów, mentor nowojorskiej edycji Founder Institute.

Na początek w Gorzowie porozmawiają o innowacjach. Gośćmi prowadzących Forum dziennikarzy Iwony Kutyny i Wojciecha Szeląga będą bloger technologiczny Artur Kurasiński, prezes spółki Very Human Services Wojciech Ławniczak oraz dr inż. Robert Barski z Wydziału Technicznego Akademii im. Jakuba z Paradyża. Spróbują odpowiedzieć na pytanie, dlaczego czasem boimy się nowych technologii i jak to zmienić.

W panelu o cyberbezpieczeństwie Piotr Borkowski, prezes CyberArms, i Wiesław Paluszyński, prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego, przypomną, że żyjemy w czasach, w których nasze komputery powinniśmy chronić nie gorzej niż nasze domy.

W drugiej części panelu uczestnicy porozmawiają o ekologii oraz jakości życia pracownika, czyli czymś, co z angielskiego nazywa się „well being".

O tym, jak odróżniać ekologię od greenwashingu, porozmawiają dr inż. Łukasz Lidner z Meet Hydrogen i Przemysław Poszwa z eko-logicznie.com. Wspomniani zaś na początku Małgorzata Ohme, Katarzyna Oracz i Michał Sadowski spotkają się podczas ostatniego panelu, by promować wśród przedsiębiorców etos dbania o pracownika.

Do udziału w Gorzowskim Forum Gospodarczym konieczna jest wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej GorzowForum.pl.

– Zaproszenie do udziału w Forum i rejestracji kierujemy zarówno do przedstawicieli biznesu i samorządu, szefów instytucji i ich pracowników, a także studentów i uczniów – podkreśla Jacek Gumowski, dyrektor wydziału obsługi inwestora i biznesu w Urzędzie Miasta w Gorzowie.

IV Forum Gospodarcze – Gospodarka Nowych Wyzwań - Program

Filharmonia Gorzowska, 28 października

Godz. 9 – Otwarcie Forum – Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa Wlkp.

Godz. 9.10-9.50 – Panel Innowacje

Między nadzieją a obawą – dlaczego nowe technologie tak często budzą opór nas samych?

Udział biorą Artur Kurasiński - bloger technologiczny, Wojciech Ławniczak - prezes Very Human Services oraz dr inż. Robert Barski - adiunkt na Wydziale Technicznym Akademii im. Jakuba z Paradyża.

Godz. 9.50-10.30 Panel Bezpieczeństwo w sieci

Cyberbezpieczeństwo – dlaczego nasze domy chronimy lepiej niż nasze komputery?

Udział biorą Wiesław Paluszyński, prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego i Piotr Borkowski, prezes CyberArms.

Godz. 11-12 Panel Ekologia

Eko LOGICZNIE bez greenwashingu.

Udział biorą dr inż. Przemysław Poszwa i dr inż. Łukasz Lindner, Meet Hydrogen.

Godz. 12-12.40 Panel Well Being

Zarządzanie stopniem zadowolenia pracowników i jego efekty. Well being co to znaczy?  Udział biorą Michał Sadowski, twórca brand24.pl, Katarzyna Oracz, Happiness Manager – More Happiness Wellbeing & Happiness i Małgorzata Ohme, współzałożycielka start-upu Mindgram.

Godz. 12.40-13.10 – Marcin Petrykowski, wykład motywacyjny „Resztę życia spędzimy w przyszłości".

Godz. 13.10-14 – Networking.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem