Nasz beniaminek trzeciej ligi pozostaje bez zwycięstwa w roli gospodarza, choć u siebie stilonowcy grali już aż sześć razy. Nie dziwi więc, że niestety aktualnie znajdujemy niebiesko-białych wśród najsłabszych zespołów w trzeciej grupie. Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów - Miedź II Legnica 0:0.

Najpierw cofnijmy się o tydzień, do meczu stilonowców w Bytomiu. Ostatecznie ten pojedynek został zweryfikowany jako walkower dla gospodarzy. Dlaczego nie utrzymano wyniku z boiska (2:1 dla Polonii)? Gorzowianie złamali punkt regulaminu mówiący o tym, ile razy w trakcie spotkania mogą być dokonane zmiany.

„Drużyny uprawnione są do wymiany pięciu zawodników przez cały okres trwania gry, przy czym wymiany mogą być dokonane w trakcie przerwy pomiędzy pierwszą a drugą połową zawodów, albo w trakcie nie więcej niż trzech przerw w grze" - tak stanowi artykuł 7. Stilon wymieniał zawodników w czasie czterech przerw w grze. Ostatecznie niewiele to zmienia, pogarsza tylko nasz bilans bramkowy, ale niesmak z pewnością jest, bo jak widać, beniaminek na razie zawodzi na różnych polach.

- Zaledwie siedem punktów w czasie dwóch miesięcy występów to zdecydowanie za mało. Nie dziwi, że znaleźliśmy się w strefie spadkowej - przyznał Karol Gliwiński, trener gorzowian. Szkoleniowiec sobotnie spotkanie oglądał z trybun, za nadmiar żółtych kartek. - Nie mamy wyjścia. Aby jesień kończyć z twarzą, w październiku i listopadzie musimy być znacznie skuteczniejsi. Rezerwy klubów z ekstraklasy to są zawsze drużyny z potężnymi możliwościami kadrowymi. Miedź jest za nami w tabeli, dlatego czeka nas starcie za przysłowiowe sześć punktów. Ostatnio legniczanie rozgromili Stal Brzeg 6:1. Zagrali jednak w składzie, który nie był żadnymi rezerwami. U nas nie spodziewam się aż tylu wzmocnień z pierwszego zespołu.

Z powodu problemów na tej pozycji, na prawej obronie ponownie zobaczyliśmy nominalnego napastnika Łukasza Kopcia. Tuż przed meczem, na rozgrzewce, urazu doznał Konrad Przybylski i na lewej stronie naszej defensywy zastąpił go 22-letni Szymon Pająk, dla którego to był drugi występ w barwach Stilonu, drugi w pierwszej jedenastce. Pierwszy w karierze występ w wyjściowym składzie zaliczył niespełna 17-letni Michał Milewski. Pomocnik, który zagrał 10 minut w poprzedniej kolejce w Bytomiu, tym razem był pierwszym wyborem, przed Łukaszem Maliszewskim czy Maksymem Bogdanowem.

Zaraz na początku sobotniego pojedynku, najwierniejszych fanów, którzy mimo zimna i padającego deszczu zdecydowali się przyjść na stadion przy Olimpijskiej, miał szansę porządnie rozgrzać Emil Drozdowicz. Najpierw Olaf Nowak z 16 metrów trafił w słupek, a piłka potoczyła się prosto pod nogi naszego doświadczonego napastnika. Niestety Drozdowicz z bliska posłał futbolówkę ponad bramką. Blisko szczęścia w pierwszej połowie był jeszcze Filip Wiśniewski, jednak jego strzał wylądował na poprzeczce.

Zero z tyłu do przerwy Stilon zawdzięczał bramkarzowi Kacprowi Rosie, który rewelacyjnymi interwencjami trzy raz ratował skórę gospodarzom. To były więcej niż „setki" dla Miedzi.

Zresztą w drugiej części Rosa znów nie pozwolił skutecznie zakończyć groźnej kontry legniczan. My żałowaliśmy, gdy Nowak oddał strzał z niewielkiej odległości, wprost w bramkarza gości. Gorzowianie schodzili do szatni zmoknięci, zmordowani, z nietęgimi minami. Ponownie nie udało się sięgnąć po komplet punktów, a bez zwycięstw zwyczajnie nie da się realnie włączyć do walki o utrzymanie.

W 11. kolejce, w sobotę, 8 października, stilonowcy zagrają na wyjeździe z Odrą Wodzisław Śląski, która dzisiaj przegrała 0:3 ze znajdującą się w strefie spadkowej Stalą w Brzegu.

AGENCJA INWESTYCYJNA STILON GORZÓW - MIEDŹ II LEGNICA 0:0

STILON: Rosa - Kopeć, Karoń, Trepczyński, Przybylski - Wiśniewski, Świerczyński, Milewski (66. min Kaczor) - Drozdowicz (79. min Bogdanow), Nowak, Poniedziałek (61. min Maliszewski).

WYNIKI Z 10. KOLEJKI:

AGENCJA INWESTYCYJNA STILON GORZÓW - Miedź II Legnica 0:0, Gwarek Tarnowskie Góry - ASTROENERGY WARTA GORZÓW 1:2, MKS Kluczbork - Rekord Bielsko-Biała 0:2, Chrobry II Głogów - LKS Goczałkowice Zdrój 0:1, Raków II Częstochowa - Carina Gubin 1:0, Polonia Nysa - Ślęza Wrocław 0:3, Stal Brzeg - Odra Wodzisław Śląski 3:0, Lechia Zielona Góra - Polonia Bytom 1:1.

• 1. Raków II Częstochowa 10 28 26:5
  • 2. Rekord Bielsko-Biała 10 20 24:11
  • 3. Polonia Bytom 10 19 19:11
  • 4. Lechia Zielona Góra 10 18 13:13
  • 5. Górnik II Zabrze 9 17 22:15
  • 6. Gwarek Tarnowskie Góry 10 17 15:11
  • 7. Ślęza Wrocław 10 16 25:18
  • 8. Pniówek 74 Pawłowice 9 15 21:15