To był kolejny, niezły mecz beniaminka trzeciej ligi. Co z tego, skoro już szósty raz stilonowcy nie powiększyli swojego dorobku punktowego. Nasi piłkarze uważają, że sędzia popełnił duży błąd, dyktując rzut karny dla rywala. Polonia Bytom - Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów 2:1.

- Oglądaliśmy sytuację z 26. minuty na wideo, zresztą pokazywaliśmy ją sędziom - opowiadał Karol Gliwiński, trener Stilonu. - Piłka odbiła się od pleców zawodnika Polonii, a nie od ręki naszego piłkarza. Żadnego karnego nie było, a jednak niestety gospodarze go dostali.

W gorzowskim zespole dzisiaj na prawej obronie oglądaliśmy naszego najlepszego strzelca z poprzedniego sezonu, nominalnego napastnika Łukasza Kopcia. Stilonowcy mają problem na tej pozycji, bo Kuba Kaniewski złapał kontuzję, a Japończyk Ryoma Ishizuka nieoczekiwanie zdecydował się opuścić Polskę ze względów osobistych. Kopeć nie popełnił w Bytomiu większych błędów (trochę lepiej mógł zachować się przy stracie drugiego gola), ale miał dużego pecha, bo to właśnie u niego sędziowie dopatrzyli się tego bardzo kontrowersyjnego zagrania ręką. Faktycznie, oglądając powtórki, żadnej ręki nie widać.

Goście zagrali niezły mecz, nie ustępowali aktualnemu wiceliderowi trzeciej grupy. W 10. minucie Olaf Nowak wykorzystał duży błąd obrony Polonii i dał Stilonowi prowadzenie. Niestety dalej to już tylko gorzowianie tracili bramki oraz wszystkie punkty. Od 73. minuty bytomianie grali w dziesiątkę, bo Patryk Szczepański zobaczył drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Nam to jednak w żaden sposób nie pomogło.

W 10. kolejce, w sobotę, 1 października o godz. 15.30 na stadionie przy Olimpijskiej w Gorzowie niebiesko-białych czeka arcyważne starcie z rezerwami Miedzi Legnica. To jest jeden z dwóch zespołów, które pozostały za stilonowcami w tabeli. Miedź właśnie zaczęła wygrywać, rozgromiła Stal Brzeg 6:1.

POLONIA BYTOM - AGENCJA INWESTYCYJNA STILON GORZÓW 2:1 (2:1)

BRAMKI: Wolny (26. z karnego), Zieliński (40.) - Nowak (10.)

STILON: Rosa - Kopeć, Karoń (76. min Sadowski), Trepczyński, Łaźniowski (32. min Przybylski) - Wiśniewski, Świerczyński, Maliszewski (76. min Bogdanow) - Drozdowicz, Nowak, Kaczor (71. min Kurlapski, 81. min Milewski).

WYNIKI Z 9. KOLEJKI:

ASTROENERGY WARTA GORZÓW - Rekord Bielsko-Biała 0:5, Polonia Bytom - AGENCJA INWESTYCJNA STILON GORZÓW 2:1, Lechia Zielona Góra - MKS Kluczbork 0:0, Miedź II Legnica - Stal Brzeg 6:1, Odra Wodzisław Śląski - Ślęza Wrocław 3:2, Polonia Nysa - Raków II Częstochowa 0:1, Carina Gubin - Górnik II Zabrze 0:5, Pniówek 74 Pawłowice - Chrobry II Głogów 1:3, LKS Goczałkowice Zdrój - Gwarek Tarnowskie Góry 0:1.

• 1. Raków II Częstochowa 9 25 25:5
  • 2. Polonia Bytom 9 18 17:11
  • 3. Lechia Zielona Góra 9 17 12:12
  • 4. Górnik II Zabrze 9 17 22:15
  • 5. Rekord Bielsko-Biała 9 17 22:11
  • 6. Gwarek Tarnowskie Góry 9 17 14:9
  • 7. Pniówek 74 Pawłowice 9 15 21:15
  • 8. Ślęza Wrocław 9 13 22:18