W pierwszym pojedynku o złoty medal w żużlowej PGE Ekstralidze gorzowianie pokonali Motor 51:39. Jak pójdzie im podczas niedzielnego rewanżu w Lublinie, kto zostanie mistrzem Polski?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nie pod piątką czy trójką, a tym razem pod czwórką znajdujemy w awizowanym składzie Bartosza Zmarzlika. To będzie jego ostatni na jakiś czas ligowy mecz w barwach Stali Gorzów. Czy zakończy go zdobyciem wraz z drużyną, której jest wychowankiem, zdobyciem złotego medalu?

Pod trójką mamy kontuzjowanego Andersa Thomsena, za którego będzie stosowane zastępstwo zawodnika. Obstawiamy, że na pierwszy wyścig trener Stanisław Chomski do Szymona Woźniaka dostawi Słowaka Martina Vaculika.

Wszystko rozstrzygnie się w najbliższą niedzielę. Pierwszy wyścig w Lublinie o godz. 19.15.

- Próbujemy dopilnować wszelkich szczegółów, abyśmy mogli po rewanżu wszyscy się cieszyć - powiedział trener Stali Stanisław Chomski. - Gospodarze też z pewnością ostatnich dni nie przespali. Mają u siebie jeden z najbardziej specyficznych torów w Polsce, a teraz dojdą dodatkowe zagadki, które stworzyła aktualna, kapryśna pogoda. Liczę, że damy radę. Zaraz ruszamy do Lublina w pełnej gotowości, nastawieni na zażartą walkę o złoty medal.

Strefa kibica w Gorzowie na żużlowy finał

W niedzielę, 25 września Stal Gorzów ma szansę sięgnąć po dziesiąty w historii klubu tytuł drużynowego mistrza Polski. Decydujący mecz odbędzie się w Lublinie. W Gorzowie kibice będą mogli dopingować swoją drużynę w strefie kibica na gorzowskim bulwarze.

Do wspólnego kibicowania zaprasza prezydent miasta Jacek Wójcicki. Za organizację strefy odpowiadają Ośrodek Sportu i Rekreacji, miasto oraz gorzowski klub żużlowy.

Specjalnie dla gorzowskich kibiców uruchomiona zostanie „Finałowa Strefa Kibica", z telebimem i relacją na żywo od godz. 18.30 na bulwarze zachodnim, przy Wildomie. W przerwach między kolejnymi wyścigami zaplanowane są niespodzianki dla fanów.

MOTOR LUBLIN - MOJE BERMUDY STAL GORZÓW

Niedziela, 25 września, godz. 19.15. Stadion w Lublinie. Transmisja w Canal+ Sport 5.

STAL: 1. Szymon Woźniak, 2. Patrick Hansen, 3. Anders Thomsen - zawodnik zastępowany, 4. Bartosz Zmarzlik, 5. Martin Vaculik, 6. Oskar Paluch, 7. Mateusz Bartkowiak, 8. Wiktor Jasiński.

MOTOR: 9. Jarosław Hampel, 10. Fraser Bowes, 11. Maksym Drabik, 12. ZZ - zawodnik zastępowany, 13. Mikkel Michelsen, 14. Mateusz Cierniak, 15. Wiktor Lampart, 16. Dominik Kubera.

MECZE O ZŁOTO:

niedziela, 11 września

MOJE BERMUDY STAL GORZÓW - Motor Lublin 51:39

niedziela, 25 września

godz. 19.15, Canal+ Sport 5, Motor Lublin - MOJE BERMUDY STAL GORZÓW

MECZE O BRĄZ:

niedziela, 11 września

For Nature Solutions Apator Toruń - Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa 46:44

sobota, 24 września

godz. 19.15, Eleven Sports 1, Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa - For Nature Solutions Apator Toruń

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut wcześniej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej