Kornelia Lesiewicz, ambasadorka miasta w kampanii Gorzów #StądJestem, oraz Małgorzata Hołub-Kowalik, ambasadorka programu "Lekkoatletyka dla każdego", będą gośćmi specjalnymi podczas pierwszych na nowym stadionie w Gorzowie zawodów "Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie" w piątek, 16 września.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kornelia Lesiewicz to rodowita gorzowianka, polska lekkoatletka, specjalizująca się w biegu na 400 metrów. W 2021 r. została halową wicemistrzynią Polski w biegu na 400 metrów. Jest rekordzistką Polski juniorów na tym dystansie. Podczas halowych mistrzostw Europy została brązową medalistką w sztafecie 4 × 400 m.

Małgorzata Hołub-Kowalik to polska lekkoatletka, sprinterka, była radna Koszalina. Mistrzyni olimpijska z 2021 r. w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów, wicemistrzyni olimpijska w sztafecie 4 × 400 metrów. Wicemistrzyni świata w sztafecie 4 × 400 metrów z 2019 r.

Sierpień 2022 r. Nowy stadion lekkoatletyczny w Gorzowie dostępny dla mieszkańców. Oszczędzamy tylko pierwszy, wewnętrzny tor
Sierpień 2022 r. Nowy stadion lekkoatletyczny w Gorzowie dostępny dla mieszkańców. Oszczędzamy tylko pierwszy, wewnętrzny tor  Fot. Bartłomiej Nowosielski / Urząd Miasta Gorzowa

Obie zawodniczki będą otwierać zawody i przeprowadzą rozgrzewkę młodych zawodników przez ich startem. Będą również do dyspozycji młodzieży w czasie rywalizacji.

W piątek, 16 września oficjalnie zostanie otwarty nowy stadion lekkoatletyczny w Gorzowie. Uroczystość otwarcia zaplanowana jest na godz. 10, a o godz. 11 rozpoczną się pierwsze na terenie obiektu zawody „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie" dla dzieci do lat 12.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej