Reprezentacja Polski w koszyk闚ce 3x3 U17 wraca z mistrzostw Europy z br您owym medalem. W sk豉dzie Bia這-Czerwonych by造 dwie wychowanki AZS-u AJP Gorz闚 - Weronika Steblecka i Antonina Ko鎍zak oraz trenerka Agnieszka Szott.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Weronika Steblecka i Antonina Kończak (AZS AJP Gorzów) wspólnie z Weroniką Kassin (Sportowa Politechnika Gdańsk) i Oliwią Janicką (MUKS Widzew Łódź) w ćwierćfinale FIBA 3x3 U17 Europe Cup 2022 wygrały ze Słowenią 14:11. W półfinale Biało-Czerwone po meczu pełnym walki przegrały z Francją 15:17, a w pojedynku o brązowy medal okazały się lepsze od Holandii (12:11).

- To było dla nas bardzo duże przeżycie i wielkie emocje. Z każdym meczem coraz bardziej się nakręcałyśmy. Byłyśmy zdeterminowane, nastawione na walkę. Byłyśmy teamem na boisku i poza nim. To dla nas ogromny sukces, dalej nie możemy w to uwierzyć - powiedziała Antonina Kończak dla azsajpgorzow.pl.

- Emocje nadal nie opadły. Szczerze? Nadal do mnie nie dociera, że spełniłyśmy swoje marzenie i zdobyłyśmy brązowy medal na mistrzostwach Europy 3x3 - dodała Weronika Steblecka. - Po wyjściu z grupy wiedziałyśmy, że teraz już tylko możemy wszystkich zaskoczyć i pokazać, że potrafimy grać z drużynami na bardzo wysokim poziomie. Pokazałyśmy charakter i wolę walki. Nawet jak nogi odmawiały już posłuszeństwa, grałyśmy dalej i nie poddawałyśmy się. Trzymałyśmy się razem i razem zdobyłyśmy medal.

Wyniki reprezentacji Polski na FIBA 3x3 U17 Europe Cup 2022:

  • Polska - Hiszpania 7:16,
  • Polska - Grecja 15:14,
  • 1/4 finału: Polska - Słowenia 14:11,
  • 1/2 finału: Polska - Francja 15:17,
  • mecz o 3. miejsce Polska - Holandia 12:11.
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Wi璚ej