"Aktywna Polska w kajaku" to akcja, dzięki której dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z możliwości nauczenia się bezpiecznego korzystania ze sportów wodnych, w szczególności z kajakarstwa. W ośmiu miejscach w Polsce pod koniec sierpnia i we wrześniu odbędą się wyjątkowe wydarzenia kajakowe.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gościem specjalnym pierwszej odsłony będzie dwukrotny medalista olimpijski, a dziś prezes Polskiego Związku Kajakowego Grzegorz Kotowicz.

Głównym elementem poszczególnych wydarzeń będą konkurencje przeprowadzane w strefach na wodzie i lądzie. Zorganizowane zostaną wyścigi kajaków i SUP-ów, polegające na przepłynięciu niemal stumetrowych dystansów. Uczestnicy skorzystają także z trickboardów, na których będą mieli za zadanie utrzymać równowagę w wyznaczonym czasie oraz ergometrów kajakowych, sprawdzających umiejętności w wiosłowaniu „na sucho". Dzięki temu jest również szansa, że uda się zarazić pasją kajakarstwa młodych adeptów tego pięknego sportu.

Pierwsze spotkanie z cyklu „Aktywna Polska w kajaku" odbędzie się w sobotę 27 sierpnia na terenie przystani kajakowej Ośrodka Wypoczynkowego „Paprocany" w Tychach.

Kolejne odsłony akcji zaplanowane są w Czechowicach-Dziedzicach (4 września), Katowicach (8 września), Chełmży (17 września), Gorzowie (18 września), Olsztynie (23 września), Augustowie (24 września) i Białymstoku (25 września).

Każdorazowo młodzi uczestnicy otrzymają specjalne identyfikatory, które umożliwią zaliczanie stref wodnych i lądowych. Podsumowaniem udziału będzie uzyskanie pamiątkowych medali i upominków. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej akcji – www.polskawkajaku.pl.

Głównym celem akcji jest przyczynienie się do wzrostu zainteresowania aktywnością sportową wśród młodego pokolenia oraz promowanie na szerszą skalę profilaktyki zdrowotnej poprzez aktywne formy spędzania czasu. Pogłębiona zostanie jednocześnie wiedza uczestników o dyscyplinach kajakowych oraz nowoczesnej infrastrukturze pod kątem uprawiania sportów wodnych w sposób w pełni bezpieczny.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej