Fatalne wieści dla gotowej drużyny żużlowej nadeszły z sobotniego GP Challenge w Glasgow. Tam Anders Thomsen uczestniczył w groźnym wypadku, złamał nogę w dwóch miejscach. - To dla mnie koniec sezonu - przekazał Duńczyk. W niedzielę, w pierwszym ćwierćfinale play-off w Toruniu, który rozpocznie się o godz. 18, Stal Gorzów pojedzie bez trzech podstawowych zawodników.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W meczu z Apatorem Stal zastosuje zastępstwo zawodnika za Słowaka Martina Vaculika, który robi wszystko, aby wyleczyć się na rewanż w Gorzowie, zaplanowany na niedzielę, 28 sierpnia.

Pod koniec tygodnia zapadła też decyzja, że do Torunia nie pojedzie nasz podstawowy junior Oskar Paluch. Ręka po wypadku w zawodach U24 Ekstraligi wciąż boli i w czasie próbnych jazd gorzowski młodzieżowiec odczuwał dyskomfort. Też ma być gotowy na rewanż z Apatorem.

Niestety pech nie chce żółto-niebieskim odpuścić, a przed najważniejszą częścią sezonu w PGE Ekstralidze jest jeszcze większy.

Duńczyk Anders Thomsen cały czas zmagał się z kontuzją barku, ale startował. W sobotę pojechał w Glasgow w Grand Prix Challenge, gdzie w 14. wyścigu groźnie upadł. Diagnozy są jednoznaczne: to koniec sezonu dla tego żużlowca.

- Po badaniach lekarskich stwierdzono, że Anders ma złamane dwie kości, piszczelową i strzałkową, w prawej nodze - oficjalnie przekazała Stal Gorzów. - Jestem w szpitalu w Glasgow i czekam na operację nogi po otwartym złamaniu - dodał sam Thomsen. - Sezon dla mnie się skończył, ale wrócę silniejszy. Trzymam mocno kciuki za chłopaków ze Stali.

Trzy przepustki do Grand Prix 2023 wywalczyli w Glasgow Szwed Kim Nilson, sensacyjny zwycięzca tych zawodów, Brytyjczyk Daniel Bewley oraz Australijczyk Jack Holder. Na specyficznym torze bardzo słabo spisali się Polacy. Dominik Kubera zajął 15. miejsce, a Szymon Woźniak ze Stali Gorzów był 16.

W Toruniu za Thomsena zapewne zobaczymy Wiktora Jasińskiego, a za Oskara Palucha do składu gorzowian wskoczy Oskar Hurysz. Niestety nasza sytuacja kadrowa przed startem fazy play-off stała się beznadziejna.

FOR NATURE SOLUTIONS APATOR TORUŃ - MOJE BERMUDY STAL GORZÓW

Niedziela, 21 sierpnia, godz. 18. Stadion Motoarena im. M. Rosego, przy ul. Jonssona w Toruniu. Transmisja w Eleven Sports.

STAL: 1. Szymon Woźniak, 2. Wiktor Jasiński, 3. Bartosz Zmarzlik, 4. Martin Vaculik - zawodnik zastępowany, 5. Patrick Hansen, 6. Mateusz Bartkowiak, 7. Oskar Hurysz.

APATOR: 9. Paweł Przedpełski, 10. Patryk Dudek, 11. Jack Holder, 12. ZZ - zastępstwo zawodnika, 13. Robert Lambert, 14. Denis Zieliński, 15. Krzysztof Lewandowski, 16. Mateusz Affelt.

PARY ĆWIERĆFINAŁÓW PLAY-OFF:

piątek, 19 sierpnia

Fogo Unia Leszno - Motor Lublin 41:49

niedziela, 21 sierpnia

godz. 18, Eleven Sports, For Nature Solutions Apator Toruń - MOJE BERMUDY STAL GORZÓW

godz. 20, Canal+ Sport 5, Betard Sparta Wrocław - Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa

niedziela, 28 sierpnia

godz. 19.15, MOJE BERMUDY STAL GORZÓW - For Nature Solutions Apator Toruń

godz. 19.15, Motor Lublin - Fogo Unia Leszno

godz. 19.15, Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa - Betard Sparta Wrocław

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej