W pierwszej grze kontrolnej u siebie gorzowianie pokonali KPR Gryfino 35:24. Do drugiego sezonu w Lidze Centralnej, nowym zapleczu ekstraklasy piłkarzy ręcznych, stalowcy przygotowują się w zmienionym składzie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dobór kadr po pierwszych doświadczeniach w Lidze Centralnej jest bardzo ważny, bo patrząc po ruchach w innych zespołach, to będą jeszcze mocniejsze rozgrywki niż te pierwsze.

Po poprzednim sezonie, w którym Stal zajęła czwarte miejsce, z drużyny odeszło pięciu zawodników, także tych kluczowych dla naszego zespołu.

Bartosz Starzyński, Tomasz Gintowt i Aleksander Kryszeń zakończyli sportowe kariery. Nie zagrają już także dla nas bramkarz Patryk Jaśko oraz Kacper Kiersnowski.

Najistotniejszym wzmocnieniem Stali jest powrót do domu wychowanka, 33-letniego Wojciecha Gumińskiego, który przez kilkanaście lat występował na boiskach ekstraklasy, zagrał również w reprezentacji Polski. Co ciekawe, Gumiński w Lidze Centralnej nie będzie wspierał gorzowskiej ekipy ze skrzydła, a na środku rozegrania. Po pierwszych sparingach widzimy, że wychodzi mu to bardzo dobrze. Procentuje ogromne doświadczenie z wyższego poziomu.

Sierpień 2022 r. Stalowcy mają za sobą pierwszy pojedynek kontrolny w domowej hali przy Szarych Szeregów, gdzie pokonali pierwszoligowy KPR Gryfino 35:24
Sierpień 2022 r. Stalowcy mają za sobą pierwszy pojedynek kontrolny w domowej hali przy Szarych Szeregów, gdzie pokonali pierwszoligowy KPR Gryfino 35:24  Fot. Radosław Łogusz / Agencja Wyborcza.pl

- W końcu trzeba było sobie powiedzieć: czas wracać do domu - stwierdził Gumiński. - Na koniec kariery pomóc drużynie z Gorzowa w rozgrywkach, w których poziom jest naprawdę niezły, a w przyszłości być może zaatakować PGNiG Superligę. Uważam, że ekstraklasa piłkarzy ręcznych należy się mojemu miastu. Tym bardziej, że powstaje tutaj nowoczesna hala.

Pozostali nowi gracze w Stali to 22-letni skrzydłowy Mateusz Wychowaniec (wcześniej Siódemka Miedź Legnica), 21-letni rozgrywający Kacper Jaszkiewicz (Real Astromal Leszno), 19-letni rozgrywający Mateusz Ripa (Zew Świebodzin) oraz 19-letni obrotowy Kamil Kozłowski (SMS Płock).

Gorzowianie rozpoczęli już serię gier sparingowych, na razie cały czas wygrywają.

Na turnieju w Zielonej Górze pokonali gospodarzy 25:16 (10:10), Grunwald Poznań 19:13 (13:10) oraz rywala z poziomu Ligi Centralnej Anilanę Łódź 22:20 (11:9).

Stalowcy mają już także za sobą pierwszy pojedynek kontrolny w domowej hali przy Szarych Szeregów, gdzie pokonali pierwszoligowy KPR Gryfino 35:24.

W kalendarzu mamy jeszcze m.in. sprawdzian z elitarną Pogonią Szczecin czy turniej w Wągrowcu.

Rozgrywki Ligi Centralnej ruszą 17 września. Na początek Stal Gorzów zagra u siebie ze Śląskiem Wrocław. Tydzień później zmierzymy się z Nielbą w Wągrowcu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej