Gorzowscy trzecioligowcy na sam koniec piątkowego spotkania wbili gola na 2:1, ale cieszyli się tylko przez chwilę, bo sędzia uznał, że strzelec bramki Dawid Ufir był na spalonym. Oglądając powtórki tej sytuacji, można powiedzieć jedno: duża kontrowersja. AstroEnergy Warta Gorzów - Miedź II Legnica 1:1.

W doliczonym czasie piątkowego meczu z lewej strony bardzo ładnie w pole karne Miedzi dośrodkował piłkę Jakub Duda. Dopadł do niej Dawid Ufir i wpakował ją do siatki. Wielką radość zespołu Warty szybko przerwał gwizdek sędziego.

– Arbiter przekazał mi po spotkaniu, że jest pewny swojej decyzji, a spalony był na pół metra. Muszę sam zobaczyć zapis wideo, bo zawodnicy, którzy byli obok Dawida Ufira, są innego zdania – powiedział trener Warty Mateusz Konefał.

Oglądamy powtórki – mecz w całości można zobaczyć na facebookowym profilu Warty. Spalony z pewnością nie jest półmetrowy. Naprawdę duża kontrowersja.

Wiadomo, że rezerwy składają się głównie z utalentowanych graczy z akademii. Dziś goście nie mogli skorzystać z trzech, może czterech graczy powołanych do pierwszej drużyny na piątkowy pojedynek ekstraklasy. Miedź przyjechała składem głównie z roczników 2003 i 2004. My zostajemy w Gorzowie nieco zawiedzeni, bo z takich meczów w mocnych, bardzo wyrównanych rozgrywkach, koniecznie trzeba zabierać komplet punktów.

Zaczęliśmy bardzo niefrasobliwie. W 11. minucie po błędach w kryciu nieoczekiwanie pierwsi straciliśmy gola. Obrońca z Legnicy Eryk Rajnisz wystartował z linii pola karnego, zgubił Piotra Majerczyka, wykorzystał niezdecydowanie bramkarza i wbił piłkę do siatki.

Szczęście, że szybko odzyskaliśmy równowagę. Po ładnej akcji z prawej strony wrzucił piłkę Paweł Jachno (nr 99).

Piątek, 12 sierpnia 2022 r. Piłkarska trzecia liga: ASTROENERGY WARTA GORZÓW - MIEDŹ II LEGNICA 1:1 (1:1)  Fot. Radosław Łogusz / Agencja Wyborcza.pl

Wprost na głowę Karola Gardzielewicza. Ten ostatni mimo niewielkiego wzrostu bez problemów strzelił gola. Szkoda, że w piątek z powodu kontuzji zabrakło tego piłkarza przez większość drugiej połowy. Gardzielewicz daje Warcie dużo jakości w ofensywie.

Po wyrównaniu mieliśmy najlepszy fragment w tym spotkaniu. Po strzale Adriana Malchera piłka otarła się o zewnętrzną część słupka Miedzi. Bardziej dokładny powinien być też 20-letni Daniel Czerwiński. Zawodnik, który przyszedł latem do Warty z IV ligi (ostatnio MKP Szczecinek), zagrał od początku w napadzie, gdzie stworzył duet z kapitanem Pawłem Krauzem.

Następne okazje dla gospodarzy zmarnowali Dominik Siwiński i Krystian Rybicki, a w drugiej połowie, już dużo słabszej i mniej atrakcyjnej dla oka, w 84. minucie „setkę" zmarnował Ufir.

– Nieskuteczność była naszą zmorą i dlatego jestem zawiedziony – podsumował trener Konefał. – Stworzyliśmy tyle sytuacji, że coś jeszcze powinno wpaść. Po 0:4 w Bytomiu, gdzie naprawdę nie graliśmy źle, ale wysoko polegliśmy przez proste błędy, ten remis jest jednak jakimś naszym przełamaniem, powinien uspokoić głowy. Właśnie większego spokoju brakuje zawodnikom w czasie finalizacji fajnych akcji.

Warciarze wyglądali w piątek nieźle, ale musimy przypomnieć, że od dłuższego czasu mają kłopoty ze zwyciężaniem. Ostatnie trzy punkty w lidze zgarnęli na początku maja, w 28. kolejce poprzedniego sezonu. Czas to przełamać. Może już w najbliższą środę, 17 sierpnia? Gorzowianie zagrają na wyjeździe z Odrą Wodzisław Śląski, z którą wiosną na jej boisku zremisowali 1:1.

ASTROENERGY WARTA GORZÓW – MIEDŹ II LEGNICA 1:1 (1:1)

BRAMKI: Gardzielewicz (15.) – Rajnisz (11.).

WARTA: Natorski – Bielawski, Gajda, Siwiński, Majerczyk (90. Grudziński) – Rybicki (57. Burzyński), Jachno, Marchel (67. Duda), Gardzielewicz (57. Ufir) – Czerwiński (67. Lazar), Krauz.

WYNIKI I PROGRAM 2. KOLEJKI

piątek, 12 sierpnia

ASTROENERGY WARTA GORZÓW – Miedź II Legnica 1:1, Rekord Bielsko-Biała – Polonia Bytom 4:1.