Lekkoatletka ALKS AJP Gorzów zdobyła w Poznaniu dwa złote medale i jeden srebrny. Nikola Horowska razem z kolegą klubowym Łukaszem Żokiem od 15 sierpnia będą reprezentować Polskę na mistrzostwach Europy seniorów w Monachium.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na mistrzostwach Polski U23 w Poznaniu w biegu na 200 m kobiet Nikola Horowska, biegnąca w ostatniej serii, zdecydowanie zdystansowała rywalki, finiszując z czasem 23,25 s. Srebrny medal zdobyła najszybsza w pierwszej serii Magdalena Stefanowicz (23,76 s). Brązowy medal wywalczyła Izabela Jastrząb (23,82 s).

Równie świetny był występ Horowskiej w skoku w dal. Zawodniczka ALKS AJP Gorzów, pracująca z trenerem Tomaszem Saską, już w pierwszej próbie rozstrzygnęła kwestię triumfu. Uzyskała w niej znakomite 6,55 m, bijąc rekord życiowy. Pewna zwycięstwa i mająca jeszcze w planie start w biegu na 200 m zrezygnowała z trzech ostatnich prób. Drugie miejsce zajęła Roksana Jędraszak (6,09 m), trzecie – Sara Kordek (6,07 m).

W biegu na 100 m kobiet pewne zwycięstwo uzyskała Magdalena Stefanowicz, która jeszcze przed tygodniem startowała na mistrzostwach świata seniorów w Eugene w reprezentacyjnej sztafecie. Zawodniczka klubu AZS AWF Katowice zwyciężyła w deszczowym finale i uzyskała na poznańskim Golęcinie 11,51 s. Drugie miejsce zajęła Horowska (11,69 s), trzecia była Izabela Jastrząb (11,82 s).

Dużo emocji przyniósł pojedynek sprinterów w finale „setki". Na metę niemal równocześnie wpadli Łukasz Żok z ALKS AJP Gorzów i Albert Komański. Po dokładnej analizie okazało się, że minimalnie szybszy był ten pierwszy – 10,53 s. Srebrny medalista uzyskał 10,54 s. Brązowy medal wywalczył Patryk Wykrota (10,58 s).

W biegu na 400 m mężczyzn do ostatnich metrów pozycji lidera bronił Jan Wawrzkowicz. Zawodnik AZS Poznań, trenujący lekkoatletykę dopiero do dwóch lat, zwyciężył z czasem 46,75 s. Drugi na mecie był Daniel Sołtysiak z ALKS AJP Gorzów (46,90 s), trzeci – Patryk Grzegorzewicz (46,96 s).

W bardzo wyrównanym finale 100 m przez płotki kobiet najlepsza była Monika Kiepura. Zawodniczka z Krakowa wygrała z czasem 13,46 s. Walkę o srebrny medal wygrała Weronika Nagięć, która uzyskała 13,51 s i zaledwie o 0,01 s wyprzedziła Marikę Majewską z AZS AWF Gorzów.

Mistrzem Polski w biegu na 200 m mężczyzn został lider krajowych tabel. Patryk Wykrota wygrał z czasem 20,74 s – to wyrównanie jego trzeciego najlepszego rezultatu w karierze. Drugi finiszował Albert Komański (20,89 s). Obrońca tytułu, Łukasz Żok z ALKS AJP, w Poznaniu wywalczył brąz – uzyskał na mecie rezultat 21,06 s.

Nasz klub ALKS AJP zajął znakomite drugie miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw Polski U23. Ustąpił tylko AZS AWF Warszawa.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej