Pierwsze zajęcia w ramach gorzowskiej akcji "Biegam bo lubię" na zupełnie nowym stadionie lekkoatletycznym przy ul. Krasińskiego odbędą się już za tydzień, w sobotę 6 sierpnia o godz. 9.30.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W ramach akcji "Biegam bo lubię" na bezpłatnych zajęciach biegowych, prowadzonych przez profesjonalnych trenerów, spotykają się biegacze amatorzy z Gorzowa i okolic. Organizatorzy zapraszają również w sobotnie przedpołudnie na godzinne zajęcia kolejnych chętnych, którzy chcieliby przyłączyć się do wspólnych treningów.

Już w sobotę, 30 lipca na metę przybiegną uczestnicy biegu „Z pasji do Gorzowa". Gorzów to ostatni przystanek na ich trasie. Przez 29 dni przemierzyli całą Polskę, odwiedzając po drodze wszystkie miasta wojewódzkie i kilkanaście mniejszych, pokonując w sumie ponad 2,5 tys. km.

Ich uroczyste powitanie zaplanowane jest na Starym Rynku, kilkanaście minut przed godz. 19, tuż przed koncertami w ramach „Dobry wieczór Gorzów".

Przypomnijmy, grupa biegaczy pod opieką radnego Tomasza Manikowskiego - lidera i pomysłodawcy biegu, to ludzie po przejściach, w większości podopieczni „Fundacji Dogonić Marzenia". Pobiegli, by dać  świadectwo, że można poskładać swoje życie na nowo oraz by promować miasto, które stworzyło im do tego warunki. Biegacze w każdym z miast witani byli przez samorządowców i przedstawicieli środowisk społecznych.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej