29-letniego Szymona Woźniaka od dłuższego czasu zbyt pochopnie przypisywano do Polonii Bydgoszcz. Na razie jednak żużlowiec wybiera szósty sezon w Stali Gorzów i właśnie ogłasza pozostanie w naszej drużynie na 2023 rok.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po tymczasowym aresztowaniu byłego już prezesa Stali Gorzów Marka G. niektórzy wróżą zupełny rozbiór naszej drużyny żużlowej. Nowy prezes Waldemar Sadowski trzyma jednak nerwy na wodzy.

- Wiemy, że okres transferowy w żużlu zaczyna się wyjątkowo szybko. Nie chcemy rewolucji kadrowej w Stali i rozmawiamy o tym z naszymi zawodnikami - mówił.

Budowanie zespołu na sezon 2023 właśnie się rozpoczęło. Wychowanek Polonii Bydgoszcz Szymon Woźniak jednak nie wróci do domu, nawet po awansie Polonii do PGE Ekstraligi, jak wielu wróżyło. Wybiera szósty sezon z rzędu w Stali Gorzów.

- Bardzo się cieszę, że mogę przekazać kibicom taką wiadomość. I przy okazji zapraszam ich na niedzielny mecz Stali z Unią Leszno. Tam pojawią się kolejne informacje i następne niespodzianki - przekazał Woźniak.

29-latek jedzie właśnie bardzo dobry sezon.

- Poświęciłem drugą część sezonu, aby zdążyć przed fazą play-off dopracować mój sprzęt - opowiadał żużlowiec Stali. - Postanowiłem, że skupię się na dostosowaniu do kół bezdętkowych, które dają rozwój i krok naprzód. Widać, że ścieżka, którą zmierzam, idzie w dobrym kierunku. Ostatni mój występ w lidze szwedzkiej był bardzo dobry. Cieszy, że do dobrego startu mogę też dokładać znacznie więcej podczas walki na dystansie. Umożliwia mi to sprzęt, o którym wiem znacznie więcej. Dzięki tak dopracowanym motocyklom staję się kompletnym zawodnikiem.

Zakontraktowanie Woźniaka to znakomity, pierwszy ruch Stali. Kibicom marzy się jednak, aby zatrzymać w Gorzowie całą czwórkę liderów.

MOJE BERMUDY STAL GORZÓW - FOGO UNIA LESZNO

Niedziela, 24 lipca, godz. 16.30. Stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie. Transmisja w Canal+ Sport 5.

UNIA: 1. Jason Doyle, 2. Janusz Kołodziej, 3. David Bellego, 4. Jaimon Lidsey, 5. Piotr Pawlicki, 6. Damian Ratajczak, 7. Antoni Mencel.

STAL: 9. Szymon Woźniak, 10. Anders Thomsen, 11. Martin Vaculik, 12. Patrick Hansen, 13. Bartosz Zmarzlik, 14. Jakub Stojanowski, 15. Oskar Paluch, 16. Wiktor Jasiński.

PROGRAM 13. KOLEJKI:

piątek, 22 lipca

godz. 18, Eleven Sports, Arged Malesa Ostrów Wlkp. - For Nature Solutions Apator Toruń

godz. 20.30, Eleven Sports, Betard Sparta Wrocław - Zooleszcz GKM Grudziądz

niedziela, 24 lipca

godz. 16.30, Canal+ Sport 5, MOJE BERMUDY STAL GORZÓW - Fogo Unia Leszno

godz. 19.15, Canal+ Sport 5, Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa - Motor Lublin

  • 1. Motor Lublin 12 28 +148
  • 2. Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa 12 18 +106
  • 3. MOJE BERMUDY STAL GORZÓW 12 17 +79
  • 4. Fogo Unia Leszno 12 15 +2
  • 5. For Nature Solutions Apator Toruń 12 14 -2
  • 6. Betard Sparta Wrocław 12 12 +16
  • 7. Zooleszcz GKM Grudziądz 12 9 -98
  • 8. Arged Malesa Ostrów Wlkp. 12 0 -251

Sześć najlepszych zespołów po sezonie zasadniczym pojedzie w fazie play-off. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy. Ekipa z siódmego miejsca zostaje w lidze.

PROGRAM 14. KOLEJKI:

piątek, 5 sierpnia

godz. 18, Eleven Sports, Fogo Unia Leszno - Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa

godz. 20.30, Eleven Sports, Zooleszcz GKM Grudziądz - Arged Malesa Ostrów Wlkp.

niedziela, 7 sierpnia

godz. 16.30, Canal+ Sport 5, For Nature Solutions Apator Toruń - Betard Sparta Wrocław

godz. 19.15, Canal+ Sport 5, Motor Lublin - MOJE BERMUDY STAL GORZÓW

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej