Warciarze przygotowania do nowego sezonu zaczęli najpóźniej ze wszystkich. - Po niecodziennej dawce emocji, które przeżywaliśmy właściwie przez całą wiosnę, ten odpoczynek od piłki był po prostu niezbędny - stwierdził trener Mateusz Konefał. W Warcie marzą teraz o ligowych punktach od pierwszej kolejki i znacznie mniej nerwowej jesieni oraz całym sezonie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W pierwszy weekend sierpnia wystartują trzecioligowe rozgrywki piłkarskie, w których z zainteresowaniem będziemy śledzić losy dwóch drużyn z Gorzowa. Warta zacznie rywalizację od wyjazdowego meczu z Polonią Bytom, trzecią ekipą w trzeciej grupie, w sezonie 2021/22.

Historię warciarzy z ostatnich miesięcy doskonale znamy. Najpierw fatalna jesień, potem szalony pościg za utrzymaniem, już pod wodzą trenera Mateusza Konefała. Nasze losy ważyły się do ostatniej minuty w ostatniej kolejce, ale daliśmy radę.

Aktualnie ten z gorzowskich zespołów, który w trzeciej lidze zagra już trzeci sezon z rzędu, ma za sobą pierwszy sparing, w czasie wyjątkowo krótkich, letnich przygotowań. W Różankach pokonaliśmy czwartoligowego Hutnika Szczecin 5:4, a gole dla Warty strzelali starzy znajomi - Paweł Krauz, Adrian Marchel, Dawid Ufir, Karol Gardzielewicz i Krystian Rybicki.

- To są zawsze godni rywale do takich gier, bo połowa tabeli w zachodniopomorskiej czwartej lidze to są standardy lubuskich trzecioligowców. To widać choćby po liczebności sztabów trenerskich, czy ilości zawodników w kadrze - opowiadał trener Konefał. - Przed nami jeszcze tylko dwa spotkania kontrolne, bo zwyczajnie do ligi nie potrzebujemy więcej. Wiosną grania o najwyższą stawkę, w wielkich emocjach było tak wiele, że my już nie musimy się poznawać. To, czego potrzebujemy, w spokoju wypracujemy sobie na treningach.

Klub co chwilę ogłasza pozostanie kolejnych zawodników, którzy mieli swój udział w wywalczeniu utrzymania. A czy dojdzie ktoś nowy?

- Dla mnie najważniejszą sprawą było to, że przed nowym rozgrywkami zobaczyłem na zajęciach 17 zawodników z poprzedniego sezonu - dodał trener Konefał. - Chcę, abyśmy jak najszybciej zamknęli skład, który zagra w trzeciej lidze. Oczywiście, że wszędzie przydałaby się dodatkowa jakość, aby taki jeden czy drugi zawodnik mógł wskazać piłkarską drogę tym młodszym. Na razie jednak nie ma co mówić o konkretnych, nowych nazwiskach, bo żadne decyzje nie zostały podjęte.

W sobotę, 23 lipca, warciarze zagrają z beniaminkiem lubuskiej czwartej ligi Lubuszaninem w Drezdenku.

PROGRAM 1. KOLEJKI:

6-7 sierpnia

Polonia Bytom - WARTA GORZÓW, AGENCJA INWESTYCYJNA STILON GORZÓW - Gwarek Tarnowskie Góry, Raków II Częstochowa - MKS Kluczbork, Ślęza Wrocław - Górnik II Zabrze, Stal Brzeg - Chrobry II Głogów, Lechia Zielona Góra - Rekord Bielsko-Biała, Miedź II Legnica - LKS Goczałkowice Zdrój, Odra Wodzisław Śląski - Pniówek 74 Pawłowice, Polonia Nysa - Carina Gubin.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej