Przed tygodniem żużlowców i kibiców przegnała ze stadionu im. Edwarda Jancarza potężna ulewa. Tym razem jednak prognozy pogody są zupełnie inne, znacznie bardziej optymistyczne. Stal Gorzów podejmie GKM Grudziądz w piątek, 8 lipca o godz. 20.30 i będzie zdecydowanym faworytem tego pojedynku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do dzisiaj trwają w Gorzowie dyskusje, czy w ostatni piątek dało się jednak mecz z GKM odjechać. Opady były bardzo obfite, parking dla żużlowców momentalnie zamienił się w małe jezioro. Kiedy jednak opady ustały, woda też szybko ustąpiła, a nawierzchnia pod plandeką, która była rozłożona na stadionie im. Edwarda Jancarza, nadawała się do ścigania. Nieco wody przedostało się tylko na pierwszy wiraż.

- Prognozy na kolejne godziny były fatalne i dlatego mecz został wcześniej odwołany - mówił trener Stali Stanisław Chomski. - Ostatecznie deszcz już nie spadł. Nie ma co jednak wracać do przeszłości. Ważna informacja jest taka, że przy w miarę normalnych opadach deszczu, a nie bardzo ponadnormatywnych, nasz tor, przykryty w odpowiednim czasie, będzie dobrze chroniony.

W czasie pierwszego podejścia stalowcy byli faworytem do zgarnięcia trzech dużych punktów i tu nic się nie zmieniło. Czas zadziałał dla gorzowian, bo więcej czasu na dojście do zdrowia dostał Duńczyk Anders Thomsen.

- GKM cały czas walczy o czołową szóstkę i tej drużynie determinacji na pewno nie zabraknie. Obyśmy od początku doszli do ładu z ustawieniami motocykli, a także omijały nas przypadki losowe, które jak widać w innych meczach w Polsce, mają duży wpływ na końcowy wynik - dodał trener Chomski, który w nowym terminie odda prowadzenie pierwszej drużyny Stali Piotrowi Paluchowi, bo sam wybiera się na bardzo ważną uroczystość rodzinną - ślub córki.

MOJE BERMUDY STAL GORZÓW - ZOOLESZCZ GKM GRUDZIĄDZ

Piątek, 8 lipca, godz. 20.30. Stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie. Transmisja w Eleven Sports.

GKM: 1. Krzysztof Kasprzak, 2. Emil Breum Ankersen, 3. Frederik Jakobsen, 4. Przemysław Pawlicki, 5. ZZ - zawodnik zastępowany, 6. Kacper Pludra, 7. Kacper Łobodziński, 8. Norbert Krakowiak.

STAL: 9. Szymon Woźniak, 10. Anders Thomsen, 11. Martin Vaculik, 12. Patrick Hansen, 13. Bartosz Zmarzlik, 14. Oskar Hurysz, 15. Oskar Paluch, 16. Wiktor Jasiński.

PROGRAM I WYNIKI 11. KOLEJKI:

piątek, 1 lipca

Betard Sparta Wrocław - Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa 41:49 (bonus dla Włókniarza)

niedziela, 3 lipca

Motor Lublin - For Nature Solutions Apator Toruń 55:35 (bonus dla Motoru)

Arged Malesa Ostrów Wlkp. - Fogo Unia Leszno 33:57 (bonus dla Unii)

piątek, 8 lipca

godz. 20.30, Eleven Sports, MOJE BERMUDY STAL GORZÓW - Zooleszcz GKM Grudziądz

  • 1. Motor Lublin 11 25 +128
  • 2. Fogo Unia Leszno 11 15 +4
  • 3. Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa 11 15 +60
  • 4. MOJE BERMUDY STAL GORZÓW 10 14 +65
  • 5. For Nature Solutions Apator Toruń 11 12 -6
  • 6. Betard Sparta Wrocław 11 10 +14
  • 7. Zooleszcz GKM Grudziądz 10 9 -60
  • 8. Arged Malesa Ostrów Wlkp. 11 0 -205s

Sześć najlepszych zespołów po sezonie zasadniczym pojedzie w fazie play-off. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy. Ekipa z siódmego miejsca zostaje w lidze.

PROGRAM 12. KOLEJKI:

piątek, 15 lipca

godz. 18, Eleven Sports, Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa - Arged Malesa Ostrów Wlkp.

godz. 20.30, Eleven Sports, Zooleszcz GKM Grudziądz - Motor Lublin

niedziela, 17 lipca

godz. 16.30, Canal+ Sport 5, For Nature Solutions Apator Toruń - MOJE BERMUDY STAL GORZÓW

godz. 19.15, Canal+ Sport 5, Fogo Unia Leszno - Betard Sparta Wrocław

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej