W najbliższą sobotę, 2 lipca, gorzowski klub piłkarski znajdzie się w centrum uwagi, a największą atrakcją tego święta będzie mecz na stadionie przy ul. Olimpijskiej Przyjaciół Stilonu z Reprezentacją Artystów Polskich.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na razie obchody 75-lecia Stilonu idą zgodnie z planem. Drużyna seniorów bez problemów awansowała do trzeciej ligi. Polało się również bardzo dużo krwi.

Niech jednak nikomu powyższe zdanie nie kojarzy się z czymś złym. W szczytnej akcji, którą Stilon zorganizował z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, na jubileusz chciał zebrać skromne 75 litrów krwi. W tej chwili jest ich już grubo ponad 200!

W sobotę na uroczystej sesji rady miasta odznaczenia otrzymają stilonowcy Zenon Burzawa, Józef Ludniewski i Artur Andruszczak. Od godz. 10.30 śmiałkowie będą próbować przekopać piłkę przez Wartę, a o godz. 12 na stadionie rozpocznie się urodzinowy festyn dla dzieci i starszych, którego zwieńczeniem będzie zapowiadany mecz, zaplanowany na godz. 16.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej