Do zakończenia rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski pozostały niespełna dwa dni, a walka o trzecie miejsce nabiera tempa. Aktualnie brakuje nam zaledwie 65 punktów do zajmującego trzecie miejsce Gniezna. Proponujemy ostatnie aktywności dla mieszkańców, by wesprzeć Gorzów w staraniach o podium.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wspólnie z Rowerowym Gorzowem zapraszamy do akcji „35 000 km dla Gorzowa". Wystarczy w środę i czwartek 29 i 30 czerwca „kręcić kilometry dla Gorzowa", wcześniej włączając aplikację „Aktywne Miasta". Stan dziennego licznika będzie można sprawdzić na facebookowym profilu Rowerowego Gorzowa: https://www.facebook.com/rowerowygorzow

W środę, 29 czerwca na godzinę 14 gorzowianie przejechali w sumie 4527 kilometrów.

Dodatkowo  w czwartek, 30 czerwca, w ostatnim dniu rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski, na godzinę 22 zaplanowana jest akcja „nocne dokręcanie". Chętnych zapraszamy na Stary Rynek. Stąd peleton ruszy i przez dwie godziny będzie można wesprzeć miasto w rywalizacji.

Od początku trwania zabawy bardzo aktywnie wspierają ją pracownicy gorzowskiego magistratu. By wesprzeć swoje miasto na „ostatniej prostej", zaplanowali „urzędniczą masę rowerową". Rowerowe spotkanie zaplanowane jest na środę, 29 czerwca na godzinę 18, na gorzowskim „Kwadracie". Urzędnicy wspólnie planują przejechać trasę do Siedlic i z powrotem. Pracownicy ratusza zapraszają na start również mieszkańców. Razem będzie raźniej!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej