To finałowa część wielkiej inwestycji, jaką jest przebudowa centrum Gorzowa. Nowe torowisko na ul. Kazimierza Wielkiego jest już prawie gotowe. Po kilku latach przerwy tramwaje nr 2 i 3 w sierpniu powinny wrócić na swoje dawne trasy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przebudowę prawie dwukilometrowego odcinka drogi wraz z torowiskiem i ciągiem pieszym na ulicach Chrobrego i Mieszka I w centrum Gorzowa, na odcinku od ul. Pocztowej do ul. Roosevelta i dalej na ul. Kazimierza Wielkiego, realizuje konsorcjum firm ZUE i FDO.

Największe natężenie prac toczy się na skrzyżowaniu ulic Mieszka I, Roosevelta, Kazimierza Wielkiego i ks. Andrzejewskiego. Ruch jest dwukierunkowy i odbywa się tylko częścią skrzyżowania. W momencie dokończenia realizacji przebudowy skrzyżowania i montażu torowiska wzdłuż Kazimierza Wielkiego ruch powróci do pierwotnej organizacji. Montaż torowiska na ul. Kazimierza Wielkiego ciągle trwa.

Cała inwestycja ma zakończyć się w połowie lipca. Ukończenie zadania skutkować będzie możliwością powrotu kursowania tramwajów na os. Piaski.

Miejski Zakład Komunikacji zapowiada, że jeśli przebudowa skrzyżowania nie spotka się z żadnymi niedogodnościami, już w sierpniu ruszą pasażerskie kursy tramwajów. Najpierw realizowane będą przejazdy techniczne, które będą jednoczesnym odbiorem torowiska. Po nich dopiero można przystąpić do kursów pasażerskich.

MZK chce wprowadzić pierwsze kursy pasażerskie jeszcze w wakacje, by we wrześniu, gdy rozpocznie się nowy rok szkolny i obłożenie będzie większe, nie było najmniejszych problemów z funkcjonowaniem komunikacji i linii tramwajowych nr 2 i 3.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej