Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał dla Gorzowa i okolic ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami w trzystopniowej skali, które obowiązuje aż do wieczora w poniedziałek, 27 czerwca.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nowe prognozy pogody są takie, że w Gorzowie, Zielonej Górze i okolicach temperatury sporo powyżej 30 stopni Celsjusza mogą się utrzymywać nawet przez tydzień. Chrońcie przed upałami siebie i swoich bliskich, poszukajcie cienia i miski z zimną wodą dla swoich zwierzaków, dla których te dni też będą bardzo trudne.

Lato w pełni, słonecznych i bardzo ciepłych dni w najbliższym czasie z pewnością gorzowianom nie zabraknie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega przed upałami. Instytut wydał dla Gorzowa i okolic ostrzeżenie drugiego stopnia (w trzystopniowej skali), które obowiązuje od czwartku, 23 czerwca od godz. 13 do poniedziałku, 27 czerwca do godz. 20.

IMGW zapowiada w dzień 30-33 st. C. W nocy minimalnie 18-20 st.

Nieco chłodniej - maksymalnie do 25 stopni - ma być w sobotę, 25 czerwca, gdzie na przedpołudnie zapowiadane są dość gwałtowne burze z obfitymi opadami deszczu do 30 mm i wiatrem w porywach do 75 km na godz. Zobaczymy, czy ta prognoza się potwierdzi.

W taką pogodę szczególnie uważać powinny dzieci i osoby starsze. Specjaliści radzą, żeby - jeśli nie jest to koniecznie - najlepiej nie wychodzić z domu i pić sporo wody. Pamiętajcie, żeby w plecaku albo torebce mieć butelkę wody.

Policja przypomina, że podczas upałów nie można zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętym samochodzie. W przypadku wystąpienia objawów przegrzania organizmu, jak: przyspieszony oddech, temperatura, nudności, zawroty głowy lub dreszcze, należy szukać pomocy, dzwoniąc pod numery alarmowe 112 lub 999.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej