To nie były udane regaty Pucharu Świata w wykonaniu gorzowskich zawodniczek. Osady z naszymi wioślarkami dotarły do dwóch finałów B i jednego finału C, a więc zostały sklasyfikowane na dalszych miejscach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Najbardziej doświadczona z reprezentantek AZS AWF Gorzów, 28-letnia Olga Michałkiewicz, olimpijka z Tokio, tym razem przesiadła się do czwórki podwójnej. Michałkiewicz, Marta Wieliczko, Joanna Dittmann i Katarzyna Zillman, w czasie rywalizacji w Pucharze Świata w Poznaniu wygrały finału B, a więc łącznie zajęły siódmą pozycję. Polki uzyskały czas 6.45,52 s i w swoim ostatnim starcie wyprzedziły Nowozelandki i Czeszki.

- To wciąż jest bardzo daleko od jakichkolwiek naszych ambicji i oczekiwań, a czas niestety ucieka - przyznała nasza wioślarka. - Żyję nadzieją, że do najważniejszych imprez w tym roku, czyli mistrzostw Europy i świata, to wszystko uda się jeszcze odpowiednio poukładać.

Młode gorzowianki Weronika Kaźmierczak i Zuzanna Lesner znów walczył w czwórce bez sterniczki i tym razem skończyło się na drugiej pozycji w finale B, a w klasyfikacji generalnej tej konkurencji na ósmym miejscu. Polki w ostatnim wyścigu osłabły w końcówce. Wtedy straciły prowadzenie na rzecz Chinek.

Ostatnia z zawodniczek AZS AWF Katarzyna Boruch, na torze regatowym Malta wystartowała w dwójce podwójnej. Tu było zwycięstwo w finale C, a więc łącznie 13. miejsce.

Trzecie regaty Pucharu Świata odbędą się w dniach 8-10 lipca w Lucernie w Szwajcarii. Wioślarskie mistrzostwa Europy seniorów zaplanowane są na połowę sierpnia w Monachium w Niemczech, a mistrzostwa świata na połowę września w czeskich Racicach.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej