Pod koniec maja muzyka romska ponownie zabrzmi w Gorzowie. Po raz 34. odbędą się Międzynarodowe Spotkania Zespołów Cygańskich "Romane Dyvesa". W tym roku wystąpią m.in. Viki Gabor i Sebastian Karpiel-Bułecka.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Najstarszy festiwal muzyki romskiej w Europie odbywa się rokrocznie od 1989 r. 34. edycję zaplanowano na sobotę, 28 maja. Gdzie wystąpią artyści? Tradycyjnie, w amfiteatrze.

Romane Dyvesa 2019 w amfiteatrze w Gorzowie
Romane Dyvesa 2019 w amfiteatrze w Gorzowie  Fot. Dariusz Barański/Agencja Wyborcza.pl

Oprócz zespołu Terno, którego założycielem jest Edward Dębicki, inicjator i dyrektor artystyczny festiwalu, wystąpią: Sebastian Karpiel-Bułecka, Rafał Brzozowski, Dżambo Agusevi Orkiestra, Mr. Żarko, Izabela Szafrańska, Taborowa Orkiestra Harfiarzy, Liza Kotlyarenko, Ewelina Gabor i Sara Czureja. Na scenie pojawi się także bardzo popularna w ostatnich latach, młoda piosenkarka, Viki Gabor.

 

Początek o godz. 20.30. Bilety do kupienia na stronie abilet.pl lub w kasie amfiteatru tuż przed koncertem. Koszt: 35 zł (25 zł z kartą seniora).

CZYTAJ TEŻ: Romane Dyvesa 2021. Tak bawiliście się na najstarszym festiwalu muzyki romskiej w Europie

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem