Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ostatnio często przypominamy datę urodzin Oskara Palucha, bo od tego momentu będzie mógł być brany pod uwagę do składu Stali Gorzów na PGE Ekstraligę. Oczywiście nikt nie zacznie nakładać na 16-latka nagle presji, ale jak widać po przykładach z innych klubów, dobrze przygotowani i utalentowani debiutanci dają radę choćby w wyścigach młodzieżowych. Paluch junior i Mateusz Bartkowiak to za chwilę może być naprawdę niezły duet. Byle tylko ścigali się cało i zdrowo.

Juniorzy Motoru Lublin i Unii Leszno Mateusz Cierniak i Damian Ratajczak okazali się najlepsi w teście toru na PGE Narodowym. Para młodzieżowców zdobyła łącznie 29 pkt. Paluch razem z Dawidem Rempałą zajęli drugą pozycję.

Wszystko jest już gotowe na sobotę, 14 maja, kiedy to zaplanowane jest 2022 Orlen Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland.

- Dużo nauki dla moich zawodników i mogę powiedzieć, że kiedy zapytałem ich, czy chcieliby jeszcze pojeździć kolejnego dnia rano, to nie mieli wątpliwości, że tak – powiedział Rafał Dobrucki, trener żużlowej kadry narodowej. - Na takich torach większość z tych zawodników nie jeździ. Mówimy tu o geometrii i długości tego toru. Pierwsze serie były ewidentnie największą nauką. Taki Franciszek Karczewski, o ile na początku miał problemy, o tyle pod koniec mógłby już na tym torze jechać jedną ręką. Oczywiście najlepiej zaprezentowali się najbardziej doświadczeni zawodnicy, ale i tak mówili mi po teście, że jeździło im się zupełnie inaczej niż na torach stałych. Także nauka i jeszcze raz nauka. Tak podsumowałbym tegoroczne doświadczenia zawodników po warszawskim teście.

WYNIKI TESTU TORU NA STADIONIE NARODOWYM W WARSZAWIE:

  • 1. DRUŻYNA III - 29 pkt: Mateusz Cierniak (Motor Lublin) 17+1 (3,3,3,3,3,2), Damian Ratajczak (Unia Leszno) 12+4 (2,1,2,2,2,3).
  • 2. DRUŻYNA V - 19 pkt: OSKAR PALUCH (STAL GORZÓW) 12+1 (3,3,1,2,2,1), Dawid Rempała (Falubaz Zielona Góra) 7+1 (2,1,0,3,1,0).
  • 3. DRUŻYNA I - 15 pkt: Sebastian Szostak (Arged Malesa Ostrów Wlkp.) 7+1 (2,1,1,0,2,1), Franciszek Karczewski (Wilki Krosno) 8 (0,0,0,3,3,2).
  • 4. DRUŻYNA IV - 15 pkt: Kacper Pludra (GKM Grudziądz) 5+2 (1,2,1,1,w,-), Mateusz Świdnicki (Włókniarz Częstochowa) 10 (0,0,2,2,3,3).
  • 5. DRUŻYNA II - 12 pkt: Bartłomiej Kowalski (Sparta Wrocław) 8 (3,2,3,u,-,-), Mateusz Affelt (Apator Toruń) 4 (1,0,0,1,1,1).
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.