Co roku w Biegu Słowiańskim w Gorzowie bierze udział kilkaset biegaczy. Trwają zapisy, a organizatorzy zapewniają, że warto wystartować, bo nagrody w tym roku są wyjątkowo atrakcyjne.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Start biegu w niedzielę, 15 maja, o godz. 10. W tym roku do pokonania będą dwie trasy do wyboru. Pierwsza, 8-kilometrowa, znana zawodnikom wcześniejszych edycji, jest wyznaczona na ul. Słowiańskiej w Gorzowie. Druga, o połowę krótsza, to odpowiedź organizatorów na prośby, by dać szansę również tym mniej zaawansowanym zawodnikom.

Głównym biegom będą towarzyszyć biegi dziecięce w różnych kategoriach wiekowych na dystansach: 60, 200, 400 i 800 metrów, a także dla młodzieży (K16 i K18).

Na zwycięzców, a wśród nich na najlepszego gorzowianina i najlepszą gorzowiankę, czekają nagrody pieniężne. Nowością będzie loteria fantowa - losowanie sportowych fantów i gadżetów wśród uczestników biegu.

- Zapisy prowadzimy na naszej stronie internetowej oraz specjalistycznej firmy, która będzie prowadziła pomiar czasu uczestników biegu. Mamy już ponad 200 zgłoszeń – poinformował Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

Wpisowe wynosi 50 zł. Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy o wartości przekraczającej tę kwotę. Z wpisowego zwolnieni są biegacze, którzy nie ukończyli 16 lat, ale i oni otrzymają pakiet startowy.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej