Od 26 kwietnia do 6 września rozgrywane będą mecze U24 Ekstraligi - nowej formy rywalizacji o charakterze szkoleniowym przeznaczonej dla żużlowców do 24. roku życia. We wtorek, 26 kwietnia o godz. 17 Stal Gorzów podejmie na swoim stadionie Motor Lublin.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W nowych rozgrywkach weźmie udział osiem drużyn dorosłej ekstraklasy. Będzie trzeba wystawić skład liczący od sześciu do ośmiu zawodników, złożony z zawodników U24 z kadry klubu ekstraligi, z wyjątkiem tych, którzy uzyskali w sezonie poprzedzającym średnią indywidualną 1,4 pkt lub więcej.

Stal Gorzów w tych rozgrywkach będą reprezentować m.in. Wiktor Jasiński czy Mateusz Bartkowiak. Wkrótce dołączy do nich także Oskar Paluch. Szansę dostanie również kilku młodych zagranicznych zawodników.

Inauguracja U24 Ekstraligi będzie miała miejsce 26 kwietnia, a pary meczowe odpowiadają rozgrywkom PGE Ekstraligi, a więc w pierwszych meczach zmierzą się ze sobą drużyny z Ostrowa i Grudziądza, Częstochowy i Leszna, Wrocławia i Torunia oraz Gorzowa i Lublina.

Fot. Stal Gorzów

W części zasadniczej sezonu każda z drużyn spotykać będzie się z każdym przeciwnikiem dwukrotnie, po jednym razie na torze własnym i przeciwnika. Część finałowa rozgrywana będzie w systemie pucharowym z udziałem dwóch najlepszych drużyn (mecz i rewanż 30 sierpnia oraz 6 września).

Gorzowski klub informuje, że na wtorkowe zawody posiadacze karnetów wchodzą na całoroczną wejściówkę. Dla innych bilet kosztuje 15 zł, dzieci do 15 lat wstęp gratis. Podczas meczu U24 Ekstraligi nie obowiązuje numeracja miejsc.

STAL GORZÓW - MOTOR LUBLIN

Wtorek, 26 kwietnia, godz. 17. Stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie.

MOTOR: 1. Jakub Valković, 2. Marius Hillebrand, 3. Fraser Bowes, 4. Kamil Wieczorek, 5. Mateusz Tudzień, 6. Jan Rachubik, 7. Miran Praznik.

STAL: 9. Daniel Klima, 10. Wiktor Jasiński, 11. Anders Rowe, 12. Mathias Pollestad, 13. Timi Salonen, 14. Oliwier Ralcewicz, 15. Mateusz Bartkowiak.

PROGRAM 1. KOLEJKI U24 EKSTRALIGI:

wtorek, 26 kwietnia, godz. 17

STAL GORZÓW - Motor Lublin

Włókniarz Częstochowa - Agromix Polcopper Unia Leszno

Sparta Wrocław - KS Toruń

poniedziałek, 2 maja

Arged Malesa Ostrów Wlkp. - GKM Grudziądz

PROGRAM 2. KOLEJKI:

wtorek, 3 maja, godz. 17

Agromix Polcopper Unia Leszno - STAL GORZÓW

Motor Lublin - Włókniarz Częstochowa

GKM Grudziądz - Sparta Wrocław

KS Toruń - Arged Malesa Ostrów Wlkp.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej