Po trzech latach znów odbędzie się największy bieg uliczny w naszym mieście. Ostatnią edycję Gorzowskiej Nadwarciańskiej Dychy mieliśmy w czerwcu 2019 r. Później z miłośnikami biegania wygrywała pandemia, ale z tym koniec!
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Największy w naszym mieście bieg uliczny na dystansie 10 km, czyli Gorzowska Nadwarciańska Dycha, odbędzie się 12 czerwca 2022 r. Zapisy na siódmą już edycję tej sportowej imprezy rozpoczęły się w piątek.

Link do strony z zapisami tutaj

- Spodziewamy się co najmniej pół tysiąca uczestników - powiedział Włodzimierz Rój, dyrektor gorzowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - W pierwszej edycji imprezy biegło 180 osób, a w ostatniej, która odbyła się trzy lata temu, blisko 500.

- To nie tylko największy bieg w naszym mieście, ale i najbardziej prestiżowy. Startuje wielu znanych zawodników, także zagranicznych. Magnesem jest też nagroda w wysokości tysiąca złotych - opowiadał Sebastian Wierzbicki, odpowiedzialny za organizację biegu.

Oczywiście nie zabraknie specjalnego pomiaru czasu na stadionie im. Edwarda Jancarza, przez który znów biegnie trasa. Tam najszybsi zostaną jak zwykle sklasyfikowani w osobnym rankingu Chartów Nadwarciańskiej Dychy, czyli sprincie na 300 metrów.

- Tego nie ma nigdzie w Polsce. Można ustanowić swój rekord toru żużlowego. Mamy rekordzistów, jeśli chodzi o motory, są też wśród biegaczy - dodał Sebastian Wierzbicki.

W 2019 r. najlepsi byli Oleksij Obuchowski z Ukrainy oraz Monika Stefanowicz z Grunwaldu Poznań, 23. w maratonie na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Trasa biegu będzie miała dwie pętle po 5 km. Tradycyjnie już zmagania rozpoczną się na bulwarze zachodnim. Uczestnicy pobiegną mostem Staromiejskim i Fabryczną do stadionu żużlowego. Powrót ulicami Śląską, Wawrzyniaka, Przemysłową i Spichrzową do Wildomu.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej