Nad drugim w tabeli Dębem Przybyszów lider ma już 15 pkt przewagi. Czekamy na weekend, w czasie którego stilonowcy przypieczętują awans do trzeciej ligi. Stilon Gorzów - Piast Czerwieńsk 3:0.

W poprzedniej kolejce niebiesko-biali zakończyli serię zwycięstw z rzędu na 13 meczach. Nieoczekiwanie ulegli Piastowi w Iłowej 1:2. - Nic to w naszej sytuacji nie zmieniło, ale na pewno trochę szkoda - mówił trener Stilonu Karol Gliwiński. - Szczególnie druga połowa była słaba. Przychodzą takie dni, gdzie dochodzisz do bramki przeciwnika i tam ci nic nie wychodzi. Zakładam, że za chwilę wrócimy na nasz normalny poziom.

Gorzowianie nadal są bezbłędni w domu, właśnie przy Olimpijskiej odnieśli 12 zwycięstwo. Mają u siebie imponujący bilans bramkowy 43:5.

Najpierw w meczu z Piastem Czerwieńsk wygrywała pogoda. Nad stadionem przeszły obfite opady śniegu z deszczem, na boisku momentalnie zrobiło się biało i po kwadransie pojedynek trzeba było na parę minut przerwać. Generalnie to nie był weekend przychylny piłkarzom, bo aura nie zachęcała kibiców do wyjścia z domu.

Tak czy siak Stilon szybko załatwił sprawę. Najpierw Takato Sakai zakręcił obrońcami Piasta, czym zrobił trochę miejsca Kubie Kaniewskiemu, a nasz wahadłowy nie zmarnował okazji. Jeszcze przed przerwą poprawił z rzutu karnego Łukasz Kopeć. W drugiej połowie na 3:0 podwyższył Mateusz Gorgiel po podaniu Mateusza Kaczora, a więc po akcji rezerwowych.

W przedświąteczną sobotę, 16 kwietnia stilonowcy zagrają z Czarnymi w Żaganiu.

MAGNOLIA PARK STILON GORZÓW - PIAST INEX CZERWIEŃSK 3:0 (2:0)

BRAMKI: Kaniewski (33.), Kopeć (43. z karnego), Gorgiel (72.)

STILON: Wojdyło - Sadowski, Nidecki (82. min J. Szymaniuk), Wenerski - Kaniewski (46. min Dziduch), F. Wiśniewski, Maliszewski (46. min Gorgiel), Świerczyński (78. min Snowyda), Kalinowski - Kopeć (66. min Kaczor), Sakai (75. min Fernezy).

WYNIKI Z 22. KOLEJKI:

MAGNOLIA PARK STILON GORZÓW - Piast Czerwieńsk 3:0, Polonia Słubice - Pogoń Świebodzin 0:0, Dąb Sława Przybyszów - Ilanka Rzepin 4:4, Czarni Browar Witnica - Korona Kożuchów 3:2, Meprozet Stare Kurowo - Lechia II Zielona Góra 2:0, ZAP Syrena Zbąszynek - Odra Nietków 2:2, Czarni Żagań - Piast Iłowa 1:1, Promień Żary - Celuloza Kostrzyn 2:1.

• 18. Piast Czerwieńsk 22 13 16:48

Zwycięzca rozgrywek awansuje do trzeciej ligi. Co najmniej trzy ostatnie zespoły spadną do klasy okręgowej.