Fani futbolu powinni mocno zacisnąć kciuki, bo w sprawie modernizacji wysłużonego stadionu przy Olimpijskiej w Gorzowie nareszcie coś się dzieje. Jeszcze w kwietniu lub najpóźniej w maju ma być ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy koncepcji modernizacji obiektu. Oby za tym dalej poszły konkretne prace.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Piłkarze nożni z gorzowskich klubów nie mają jakoś szczęścia do decyzji rządzących. Tułają się po niższych ligach, a ponad 90-letni stadion przy Olimpijskiej staje się coraz bardziej wysłużonym zabytkiem.

Czy to się w najbliższych latach zmieni?

- Postawiono już pierwsze kroki na drodze do modernizacji stadionu przy ulicy Olimpijskiej w Gorzowie - przekazał Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy magistratu. - Niedługo powstanie koncepcja modernizacji stadionu. Poprzedzają ją wizje lokalne, oględziny, analizy dokumentów i konsultacje ze specjalistami. Inwestycja będzie realizowana etapami.

Według zapowiedzi miasta, nowy stadion piłkarski powinien spełniać wymogi licencyjne dla rozgrywek minimum drugiej ligi piłki nożnej, z możliwością podwyższenia ich do pierwszej ligi.

Powinien posiadać widownię na około 8 do 10 tys. widzów, wyodrębnione miejsca VIP oraz niezbędną infrastrukturę w postaci szatni z natryskami dla zawodników, trenerów i sędziów. Planowane są także pomieszczenia gospodarcze i magazynowe oraz pomieszczenia mogące służyć jako sale konferencyjne, lokale gastronomiczne czy sklepy itp.

Należy też zaplanować miejsca parkingowe wokół stadionu, wykorzystując do tego teren, należący do obecnej infrastruktury stadionu.

Wizje, oględziny, konsultacje i analizy oględzin stadionu prowadzą do opracowania i uzgodnienia koncepcji modernizacji stadionu. Jej rozpoczęcie mogłoby nastąpić w kolejnych latach. Ze względu na przewidywane wysokie koszty modernizacji obiektu, a także rosnące ceny prac budowlanych, jeśli inwestycja się rozpocznie, to na pewno będzie realizowana etapami.

Przetarg na wyłonienie wykonawcy koncepcji modernizacji stadionu zostanie ogłoszony w kwietniu lub maju 2022 r.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej