Gorzowskie szkoły ponadpodstawowe zapraszają ósmoklasistów do osobistego udziału w dniach otwartych. To świetna okazja, aby poznać ofertę szkół, porozmawiać z nauczycielami lub uczniami.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Już w ubiegłym miesiącu zapraszały VIII Liceum Ogólnokształcące i IV LO. Większość gorzowskich szkół otwiera swoje podwoje w tym miesiącu (IV LO tylko online), a Zespół Szkół Ogrodniczych oraz Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu - 14 maja.

Harmonogram dni otwartych znajdziecie w ramce na końcu tego tekstu.

W ubiegłym roku mieliśmy 1190 absolwentów szkół podstawowych w Gorzowie. W procesie rekrutacyjnym poza absolwentami szkół gorzowskich brało udział 1095 absolwentów szkół podstawowych z gmin ościennych. Ostatecznie edukację w klasach pierwszych podjęło 2196 uczniów, dla których uruchomiono 71 oddziałów.

W 2022 r. szkoły podstawowe ukończy 1547 uczniów gorzowskich szkół podstawowych oraz ok. 1400 uczniów w szkołach umiejscowionych w sąsiednich gminach. Dla tegorocznych absolwentów przygotowano miejsca w 33 oddziałach liceum ogólnokształcącego, 41 technikum oraz 19 w branżowej szkole pierwszego stopnia.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej