Również w drugim meczu z pierwszoligowym Falubazem, tym razem na wyjeździe, liderzy Stali oddawali swoje starty młodszym zawodnikom. Mieliśmy w niedzielę wyścig, podczas którego Bartosz Zmarzlik wyrwał z krzesełek wszystkich widzów w Zielonej Górze.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W sobotę lubuskie zespoły żużlowe sparowały w Gorzowie. Wygrali gospodarze 51:39.

- Zawodnicy próbują różnych rzeczy, o których wiemy na parkingu, a kibic z trybun tego nie widzi - opowiadał Stanisław Chomski, trener Stali. - To jest właśnie ten czas na takie manewry. Przede wszystkim jestem zadowolony z komunikacji w drużynie. Warto utrzymać tę wymianę myśli na wysokim poziomie, bo to zawsze przekłada się potem na skuteczność na torze.

W Zielonej Górze Bartosz Zmarzlik ponownie pojechał tylko dwa razy. Od piątku do niedzieli wyłącznie wygrywał, razem w 9 swoich startach.

W 7. wyścigu został pod taśmą, ruszył za żużlowcami Falubazu. Z miejsca na trybunach podniosła się wrzawa, ale dwukrotny mistrz świata potrzebował zaledwie jednego okrążenia, aby wysunąć się na czoło stawki. Na razie Zmarzlik imponuje przygotowaniem i jest dla innych niełapalny.

Druga część walki o miejsce w formacji U24 tym razem wydaje się, że na remis. Patrick Hansen rozpoczął derbowy sparing z dużym animuszem, szybko zebrał 6 pkt. Wiktor Jasiński był szybki, mocno walczył, choć to nie przełożyło się na wielką zdobycz punktową. Ważne jednak, że 22-latek nie przyjeżdża do mety ostatni.

- Nie po to zdecydowałem się zostać po zakończeniu wieku juniora w Gorzowie, aby grzać ławę - powiedział Jasiński. - Myślę, że z Patrickiem będziemy się cały czas pozytywnie nakręcali i dzięki temu Stal będzie miała dwóch zawodników w dobrej formie.

Z gorzowskich liderów w Zielonej Górze najwięcej startów zaliczył znów pokazujący klasę Szymon Woźniak. To on w 15. wyścigu zapewnił żółto-niebieskim remis, śmiałym atakiem po zewnętrznej. Po starcie na czele byli gospodarze - Mateusz Tonder i Australijczyk Rohan Tungate.

Tym razem aż trzy biegi dostał 15-latek ze Stali Oskar Paluch i w jednym z nich wyprzedził na dystansie juniora rywali Nile Tuffta.

Obok Zmarzlika najlepszymi zawodnikami niedzielnego sprawdzianu byli Krzysztof Buczkowski w Falubazie (przeszedł zimą z Motoru Lublin) oraz Słowak Martin Vaculik w naszej ekipie.

W nadchodzącym tygodniu przed stalowcami jeszcze dwa starcia towarzyskie z mistrzami Polski Spartą Wrocław.

STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA - MOJE BERMUDY STAL GORZÓW 45:45

FALUBAZ: Krzysztof Buczkowski 11 (3,2,3,3), Damian Pawliczak 5+2 bonusy (2,1,-,0,2), Rohan Tungate 8+1 (0,2,3,2,1), Jan Kvech 4 (0,d,1,-,3), Max Fricke 7 (2,3,d,2), Dawid Rempała 2+1 (w,1,1), Nile Tufft 3 (3,-,0), Mateusz Tonder 5+1 (1,2,2,), Fabian Ragus 0 (0).

STAL: Szymon Woźniak 10 (2,2,2,1,3), Anders Thomsen 5+1 bonus (1,1,d,3), Martin Vaculik 10+1 (1,3,3,3), Patrick Hansen 6+1 (3,1,2,0,0), Bartosz Zmarzlik 6 (3,3,-,-), Mateusz Bartkowiak 2 (2,0,d), Oliwier Ralcewicz 1 (1,-,-), Wiktor Jasiński 4 (2,1,1), Oskar Paluch 1 (0,1,0).

POZOSTAŁE PRZEDSEZONOWE SPARINGI STALI GORZÓW:

środa, 30 marca, godz. 17: Stal Gorzów - Sparta Wrocław

czwartek, 31 marca, godz. 15: Sparta Wrocław - Stal Gorzów

PROGRAM 1. KOLEJKI PGE EKSTRALIGI 2022:

piątek, 8 kwietnia

godz. 18, Eleven Sports, Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno

godz. 20.30, Eleven Sports, MOJE BERMUDY STAL GORZÓW - Motor Lublin

niedziela, 10 kwietnia

godz. 16, Canal+ Sport 5, Arged Malesa Ostrów Wlkp. - Zooleszcz GKM Grudziądz

godz. 19.15, Canal+ Sport 5, Betard Sparta Wrocław - Apator Toruń

PROGRAM 2. KOLEJKI:

sobota, 16 kwietnia

godz. 18, Eleven Sports, Apator Toruń - Arged Malesa Ostrów Wlkp.

godz. 20.30, Eleven Sports, Zooleszcz GKM Grudziądz - Betard Sparta Wrocław

niedziela, 17 kwietnia

godz. 16.30, Canal+ Sport 5, Fogo Unia Leszno - MOJE BERMUDY STAL GORZÓW

godz. 19.15, Canal+ Sport 5, Motor Lublin - Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej