Domowy tor w Gorzowie pod koniec ubiegłego tygodnia otworzyli młodzieżowcy, a teraz ze słonecznej pogody i dobrze przygotowanej nawierzchni na "Jancarzu" korzystają już wszyscy zawodnicy Stali. Pech dopadł 16-letniego Oskara Hurysza, który zaliczył upadek i złamał lewy obojczyk.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tor na stadionie im. Edwarda Jancarza od kilku dni jest już przejezdny, a to oznacza, że gorzowski obiekt po znaczących zmianach przeszedł pozytywną weryfikację.

Wzdłuż całego toru zostało wykonane odwodnienie liniowe, które ma zdecydowanie pomóc w osuszaniu nawierzchni po ewentualnych opadach deszczu. Ogrodzenie zostało zabezpieczone nowoczesną dmuchaną bandą. Nieco zmieniła się charakterystyka owalu w Gorzowie, co ma przynieść efektowniejsze ściganie.

- Jak na pierwsze treningi jeszcze w marcu nawierzchnia jest naprawdę znakomicie przygotowana - przyznał Szymon Woźniak. - Pojeździłem już trochę na innych stadionach, ale te pierwsze wyjazdy w domu są zawsze ekscytujące - dodał Bartosz Zmarzlik.

Debiut na „Jancarzu" ma już za sobą Duńczyk Patrick Hansen, który przeszedł do Stali z Ostrowa Wielkopolskiego i na dziś jest podstawowym wyborem do formacji U24.

- Faktycznie to były moje pierwsze kółka na tym stadionie w życiu - powiedział Hansen. - Zimą zamieszkałem w Gorzowie i ostatnio cały czas zaglądałem na tor, kiedy w końcu będzie można się pościgać. Teraz czekam na pierwsze testy w czterech, bo to też jest zupełnie inna bajka.

Niestety są i gorsze wieści. Wypadek miał 16-letni Oskar Hurysz, który był brany pod uwagę na pierwszy mecz ligowy w 2022 r.

- W środę Oskar przejdzie zabieg zespolenia kontuzjowanego, lewego obojczyka. Po konsultacjach lekarskich poinformujemy, ile potrwa przerwa w startach naszego juniora. Do momentu upadku Oskar prezentował się bardzo dobrze na torze, osiągał naprawdę niezłe czasy, a jego ambicja i wola walki zrobiła na całym zespole bardzo pozytywne wrażenie - poinformował gorzowski klub.

W sobotę, 26 marca, o godz. 16 w Gorzowie oraz w niedzielę, 27 marca, o godz. 14 w Zielonej Górze mamy zobaczyć w akcji już całą Stal podczas towarzyskich derbowych wyścigów z tym razem pierwszoligowym Falubazem. Przed pojedynkiem na „Jancarzu", o godz. 13, na parkingu głównym zawodnicy wyjdą do kibiców. Żużlowcy pokażą również kevlary, które będą zakładać w sezonie 2022.

W środę, 30 marca, o godz. 17 w Gorzowie i w czwartek, 31 marca, o godz. 15 we Wrocławiu sparingi Stal - Sparta. Brązowy medalista ligowy z 2021 r. kontra aktualni mistrzowie Polski.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej