21-letnia Nikola Horowska ustanowiła halowy rekord Polski U23 w biegu na 200 metrów, a Łukasz Żok na tym dystansie uzyskał piąty wynik w historii krajowej lekkoatletyki. Oboje reprezentują ALKS AJP Gorzów. Sportowcy nadal walczą. Ich zmagania z oczywistych względów zeszły jednak w cień, w obliczu tragicznych wydarzeń na Ukrainie. Polski Związek Lekkiej Atletyki również nie pozostał obojętny, apeluje o zawieszenie zawodników z Rosji i Białorusi.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Polski Związek Lekkiej Atletyki solidaryzując się ze środowiskiem lekkoatletycznym Ukrainy oraz wszystkimi mieszkańcami tego kraju, wyraża głęboki sprzeciw wobec działań wojennych prowadzonych przez Federację Rosyjską, wspieraną przez Białoruś" - czytamy w stanowisku PZLA.

Sami sportowcy również wyrażają swoje oburzenie, sprzeciwiają się wojnie jak umieją, pomagają Ukrainie. Wciąż jednak startują, walczą o swój rozwój, jak najlepsze wyniki. Przedstawiciele ALKS AJP Gorzów byli gwiazdami mityngu klasy mistrzowskiej międzynarodowej w Arenie Toruń.

- Trudno nie być zadowolonym z tych wyników, uzyskanych tuż po obozie - powiedział trener Tomasz Saska. - Jestem pewien, że Nikola i Łukasz mogą i będą biegać jeszcze szybciej. Z nadziejami ruszamy na halowe mistrzostwa Polski, gdzie powalczymy w konkurencjach indywidualnych, ale również w biegach sztafetowych.

Nikola Horowska ustanowiła halowy rekord Polski U23 w biegu na 200 metrów. Uzyskała w Toruniu czas 23,38 s. To siódmy rezultat w historii polskiej lekkoatletyki, lepszy o 0,19 s od dotychczasowego rekordu kraju U23, który od 2010 r. należał do Mariki Popowicz.

Łukasz Żok pokonał jedno okrążenie w 20,85 s, bijąc rekord życiowy. Rezultat zawodnika z Gorzowa jest najlepszym w tym roku w kraju i jednocześnie piątym w historii polskiej halowej lekkoatletyki.

66. Halowe Mistrzostwa Polski odbędą się 5 i 6 marca, również w Toruniu. Czekamy także na dobre wieści z 3. Drużynowych Mistrzostwa Świata w Chodzie Sportowym, gdzie wystartuje Magdalena Żelazna z AZS AWF Gorzów.

CZYTAJ TEŻ: Magdalena Żelazna z kolejnym złotym medalem w chodzie. Przed nią mistrzostwa świata

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej