26 lutego oraz 4 i 5 marca gorzowski szpital wraz z galerią Nova Park zapraszają wszystkich zainteresowanych na weekendy zdrowia. W tych dniach m.in. będzie można zrobić badania profilaktyczne, a także podpisać petycję w sprawie utworzenia oddziału kardiochirurgii.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W najbliższych dniach (26 lutego oraz 4-5 marca) galeria Nova Park wraz z gorzowskim szpitalem zapraszają na weekendy zdrowia.

Główną atrakcją wydarzenia będzie robot medyczny da Vinci, z pomocą którego już od ponad pół roku gorzowscy lekarze wykonują operacje. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni każdy klient Nova Park poczuje się jak chirurg, siadając za sterami symulatora słynnego robota pomagającego ratować życie. Będzie to doskonała okazja, aby poznać pracę lekarzy „od kuchni".

Przedstawiciele szpitala będą również zachęcać do złożenia podpisu pod petycją do Ministerstwa Zdrowia w sprawie uruchomienia oddziału kardiochirurgii w Gorzowie.

W programie wydarzenia także:

  • w soboty, 26 lutego i 5 marca, w godz. 10-18 – bezpłatne pomiary poziom cukru we krwi oraz mierzenie ciśnienia, darmowe konsultacje z fizjoterapeutami z oddziału rehabilitacji gorzowskiego szpitala,
  • w piątek, 4 marca, w godz. 15-19 – bezpłatne konsultacje u specjalistów z Centrum Zdrowia Psychicznego gorzowskiego szpitala,
  • w sobotę, 5 marca - darmowe konsultacje dietetyczne Anny Stachowiak.

W sobotę, 5 marca będzie również możliwość pomocy potrzebującym i oddania krwi.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej