Sparta zapowiada, że nie ma zamiaru nikomu oddawać złota, stalowcy są jednymi z tych, którzy chcą walczyć w sezonie 2022 o mistrzostwo Polski. Pierwsza próba sił między gorzowianami i wrocławianami już w marcu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Przygotowania wkroczyły w końcowy etap. Jestem prawie gotowy, zarówno fizycznie, jak i sprzętowo, do startu sezonu - opowiadał kapitan Stali Gorzów Bartosz Zmarzlik podczas wirtualnego spotkania z kibicami. - Wyczekuję już lepszej pogody, cieplejszych dni, żeby tory były przygotowane i żeby móc wyjechać na tor. Mam nadzieję, że uda się to na początku marca. Chcę odjechać jak najwięcej okrążeń przed pierwszymi zawodami, żeby być jak najlepiej przygotowanym pod każdym względem. Teraz pozostaje mocno trzymać kciuki za pogodę.

Jeśli aura faktycznie dopisze, to mocnym otwarciem sezonu może być 33. Kryterium Asów, które w piątek, 25 marca ma odbyć się w Bydgoszczy. Trofeum zdobytego przed rokiem będzie bronił Zmarzlik, a ze stalowców zaproszenie do udziału w tym turnieju otrzymał też Szymon Woźniak, wychowanek bydgoskiej Polonii.

Wiadomo już, że w tych zawodach zobaczymy również m.in. Rosjanina Emila Sajfutdinowa, Duńczyków Mikkela Michelsena i Kennetha Bjerre, Słoweńca Mateja Zagara, Patryka Dudka i Dominika Kuberę.

W sobotę, 26 marca w Gorzowie oraz w niedzielę, 27 marca w Zielonej Górze mamy zobaczyć w akcji już całą Stal, podczas towarzyskich derbowych wyścigów z tym razem pierwszoligowym Falubazem.

I wreszcie przedsezonowe hity. W środę, 30 marca w Gorzowie i w czwartek, 31 marca we Wrocławiu sparingi Stal - Sparta. Brązowy medalista ligowy z 2021 r. kontra aktualni mistrzowie Polski.

Na tydzień przed startem ligi odbędą się dwie pierwsze imprezy o stawkę. W sobotę, 2 kwietnia Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi, a w niedzielę, 3 kwietnia finał Mistrzostw Polski Par Klubowych.

Od 4 do 7 kwietnia jest planowane zgrupowanie żużlowej reprezentacji Polski.

Sezon 2022 w żużlowej PGE Ekstralidze zacznie się dokładnie za 50 dni, w piątek, 8 kwietnia meczami w Gorzowie oraz Częstochowie.

Na „Jancarzu" dojdzie do rewanżu za półfinał play-off z ostatnich rozgrywek. Brązowi medaliści stalowcy podejmą srebrny Motor Lublin. Włókniarz będzie gościł Unię Leszno. Oba te pojedynki otwarcia już teraz zapowiadają się znakomicie. W niedzielę, 10 kwietnia beniaminek z Ostrowa Wielkopolskiego zmierzy się z Grudziądzem, który utrzymał się w PGE Ekstralidze w ostatniej chwili, a stający w obronie złota Wrocław powalczy z bardzo wzmocnionym Toruniem, do którego przeszli Rosjanin Emil Sajfutdinow i Patryk Dudek.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej