Od razu część miejsc parkingowych została też wyłączona z użytkowania. W plac budowy na kilkanaście miesięcy zamienił się teren tuż przy lodowisku. Nowa hala widowiskowo-sportowa w Gorzowie ma zostać otwarta za niespełna rok, w styczniu 2023 r. - Wtedy cały parking zostanie dostosowany do przebudowanego układu drogowego wzdłuż ulicy Słowiańskiej - zapowiedziała Joanna Kasprzak-Perka, prezes CS-R Słowianka.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nowy parking przy Słowiance na 140 samochodów powstał w miejscu, gdzie w przeszłości mieliśmy korty tenisowe. Ostatnio jedynie niszczejące i wyłączone z użytkowania.

- Teren w tym miejscu będzie się sukcesywnie zmieniał aż do momentu wybudowania nowej hali - mówiła prezes Joanna Kasprzak-Perka. - Na ulicy Słowiańskiej powstanie nowe rondo, z którego docelowo kierowcy właściwie od razu będą wjeżdżać na parkingi przy basenie i hali. W pobliżu lodowiska miejsca parkingowe czasowo zamieniły się w plac budowy. Parking w miejscu dawnych kortów zapewnia komfort tym, którzy cały czas korzystają z basenów, bo momentami robiło się już naprawdę ciasno i przy dużej liczbie klientów nie było gdzie zaparkować auta. Czekamy również na nasadzenia. W czasie inwestycji konieczna była wycinka, ale wkrótce w okolicach Słowianki pojawi się ponad 100 drzew.

Halę obok basenu przy ul. Słowiańskiej stawia firma Budimex SA za kwotę 89,1 mln zł. Planowo inwestycja ma być gotowa w styczniu 2023 r.

Luty 2022 r. Przy Słowiance parkujemy inaczej. Nowe miejsca dla aut powstały w związku z budową hali widowiskowo-sportowej
Luty 2022 r. Przy Słowiance parkujemy inaczej. Nowe miejsca dla aut powstały w związku z budową hali widowiskowo-sportowej  Fot. Radosław Łogusz / Agencja Wyborcza.pl

Przypomnijmy, że w programie funkcjonalno-użytkowym hali znajdują się: hol wejściowy z funkcjami pobocznymi dla widzów, sala główna z płytą boiska (arena główna z możliwością dzielenia na dwa boiska) i trybunami, zaplecze sanitarne, zaplecze gastronomiczne, zaplecze techniczne i techniczno-magazynowe, sala treningowa z małą trybuną, zaplecze szatniowe z odnową biologiczną, trybuny, loże i zaplecze z salą konferencyjną, zaplecze administracyjne.

Obiekt przeznaczony będzie do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę, futsal, tenisa, tenisa stołowego, badmintona czy unihokeja. Hala będzie dostosowana do rozgrywek międzynarodowych, z nowoczesnymi szatniami dla gości i gospodarzy.

Oprócz wydarzeń sportowych w tym miejscu mają odbywać się targi i eventy, koncerty, występy taneczne i teatralne. Tu ma znaleźć swoje miejsce każda impreza, która wymaga dużej powierzchni.

Hala będzie składała się z areny głównej oraz pełnowymiarowej sali treningowej. Sala treningowa, wyposażona w niewielkie trybuny na potrzeby imprez młodzieżowych, będzie jednocześnie sceną dla areny głównej.

Pojawi się 5128 miejsc. Trybuna stała - 3744 miejsca, trybuna teleskopowa - 1384 miejsca (o standardzie miejsc stałych). Parkingi: 392 miejsca parkingowe, 88 miejsc dla rowerów, 8 miejsc z możliwością podłączenia stacji ładowania samochodów elektrycznych, postoje dla autokarów.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej