Uważniej śledzimy poczynania męskiej reprezentacji Polski, bo niespełna 21-letni Michał Olejniczak, wychowanek gorzowskiego Misia, obecnie zawodnik Łomży Vive Kielce, to nasz łącznik z piłką ręczną na najwyższym poziomie. Aktualnie kadra przygotowuje się do finałów mistrzostw Europy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych zajęła drugie miejsce w turnieju 4 Nations Cup Gdańsk 2021. Zespół trenera Patryka Rombla pokonał w czwartek Holendrów 33:27, a na najlepszego gracza meczu wybrano Kamila Syprzaka. W turnieju zwyciężyła Tunezja, która, tak jak Polska, wygrała dwa spotkania. Wcześniej nasza drużyna przegrała z Tunezją 26:30, a także pokonała Japonię 28:27.

Michał Olejniczak zagrał przeciwko Tunezyjczykom oraz Holendrom. Zdobył łącznie pięć bramek.

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych na turnieju 4 Nations Cup 2021 Gdańsk. Z numerem piątym Michał Olejniczak
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych na turnieju 4 Nations Cup 2021 Gdańsk. Z numerem piątym Michał Olejniczak  Fot. Grzegorz Trzpil / Biuro Prasowe 4 Nations Cup 2021 Gdańsk

4 Nations Cup był dla polskich graczy jednym ze sprawdzianów przed styczniowym turniejem mistrzostw Europy oraz jednym z najważniejszych elementów na drodze do mistrzostw świata, które w 2023 r. odbędą się w Polsce i Szwecji. W trakcie tego turnieju w gdańskiej Ergo Arenie odbędą się dwa ćwierćfinały oraz półfinał, czyli najważniejsze mecze turnieju rozgrywane w Polsce.

Jeszcze przed Euro 2022, które odbędą się na Słowacji i Węgrzech, Polacy zagrają w towarzyskim turnieju w Hiszpanii. Po nim trener Patryk Rombel wybierze drużynę, która zagra w finałach mistrzostw Europy. Polacy mecze grupowe rozegrają w Bratysławie, a ich rywalami będą Austria (14 stycznia), Białoruś (16 stycznia) i Niemcy (18 stycznia). Kolejne spotkania w Polsce nasi reprezentanci rozegrają 18 i 19 marca, gdy w Płocku zmierzą się ze Szwecją.

Mistrzostwa świata 2023 w Polsce i Szwecji potrwają od 11 do 29 stycznia 2023 r. Sprzedaż biletów na mecze rozgrywane w naszym kraju wystartuje w połowie marca. Polacy rywalizację rozpoczną od rundy wstępnej w Katowicach. Nasza reprezentacja, w przypadku awansu, rundę główną rozegra w Krakowie.

Gospodarzami mistrzostw świata 2023 będą Katowice, Płock, Kraków, Gdańsk, Małopolska i Śląsk (w Polsce) oraz Goeteborg, Malmoe, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej