Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Święta ze śniegiem i mrozem wielu z nas nazwało magicznymi, bo tej scenerii na koniec grudnia ostatnio brakowało.

Od dzisiaj na ponad tydzień wracają dodatnie temperatury, nawet kilkanaście stopni Celsjusza. Wtorkowy wieczór przyniesie też początek odwilży.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał dla Gorzowa i okolic ostrzeżenie pierwszego stopnia o marznących opadach. „Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź" - przewiduje synoptyk Marek Pruchniewicz.

Ostrzeżenie obowiązuje do środy, 29 grudnia, do godz. 9. Dalej prognozowana jest duża mgła.

A z jaką pogodą w Gorzowie i okolicach spędzimy sylwestra oraz przywitamy 2022 rok?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada, że ocieplenie, które we wtorek zaznaczać się będzie na zachodzie Polski, w nocy z wtorku na środę i w środę powoli postępować będzie na wschód kraju.

W środę padać będzie w całym kraju. Na zachodzie będzie to przeważnie deszcz, a we wschodniej połowie kraju śnieg przechodzący w deszcz, który przejściowo będzie marznący. Warunki na drogach mogą być miejscami trudne. Temperatura maksymalna będzie już przeważnie dodatnia.

Od czwartku do soboty temperatura, zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy, będzie dodatnia, maksymalnie osiągając od 3 do 12 stopni Celsjusza na zachodzie. Na niebie dominować będą chmury, z których okresami padać będzie deszcz. Znacząco wzrośnie prędkość wiatru.

Kolejna zmiana pogody nastąpi w niedzielę, choć ten scenariusz nie jest jednoznaczny i może jeszcze ulec zmianie. Według dzisiejszych prognoz niedziela będzie pogodna, ale już chłodniejsza. Temperatura w dzień wynosić będzie do 5 stopni Celsjusza. Za to wiatr powinien być już dużo słabszy.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.